Uzman öğretmenlik süresi kısalacak mı?

Uzman öğretmenlik süresi kısalacak mı?
Uzman öğretmenlik süresi kısalacak mı?

Uzman öğretmenlik süresi kısalmaya mı başlıyor? Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerin sorunlarına duyarlı bir yaklaşım sergileyerek, sorunları doğrudan öğretmenlerden dinlemek için Öğretmenler Odası'na kadar iniyor.

Hemen hemen tüm illerde öğretmenlerin sorunlarını dinleyen Bakan Tekin, öğretmenlerden gelen geri bildirimleri dikkate alarak Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda değişiklik yapmayı düşünüyor. Değişiklikler arasında uzmanlık şartının da bulunduğu umutla beklenen maddelerden biri.

Planlanan değişiklikle uzman öğretmenlik süresinin 7 yıla, Başöğretmenlik süresinin ise 15 yıla düşürülmesi öngörülüyor.

Öğretmenlik Meslek Kanunu'na yönelik çalışmalar hızla devam ediyor ve sendikaların görüşleri de önemseniyor. Çalışmalar tamamlandıktan sonra gelişmeler kamuoyuyla paylaşılacak. Süre şartının kaç yıl olacağı ise çalışmaların tamamlanmasının ardından netlik kazanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.