Yeni Dönemde Seçmeli Ders Tercih Süresinde Sona Yaklaşılıyor

Yeni Dönemde Seçmeli Ders Tercih Süresinde Sona Yaklaşılıyor
Yeni Dönemde Seçmeli Ders Tercih Süresinde Sona Yaklaşılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, önümüzdeki eğitim öğretim yılında sunulacak seçmeli dersler için tercih sürecini başlattı. 2024-2025 Eğitim Öğretim yılında seçilecek dersleri belirlemek isteyen öğrenciler, 30 Ocak'ta başlayan tercih sürecine katılabilirler. Bu süreç, 12 Şubat'ta sona erecek.

Öğrenciler, Kürkçe gibi çeşitli seçmeli dersler arasından tercihlerini belirleyebilecekler. Tercihlerini yapmak isteyen öğrenciler, başvurularını 12 Şubat tarihine kadar gerçekleştirebilecekler.

Seçmeli dersler için tercih süreci 30 Ocak'ta başladı ve 12 Şubat'ta sona erecek. Ancak, bir seçmeli dersin açılabilmesi için en az 10 öğrencinin aynı dersi seçmiş olması gerekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen açıklamaya göre, ilgili derslerin okutulması için yeterli öğrenci talebi oluştuğunda öğretmen temini yapılacak.

Eğer yeterli sayıda öğretmen bulunmazsa, diğer okullardan ek ders veya maaş karşılığı görevlendirme öncelikli olarak değerlendirilecek.

Eğer bu durum gerçekleşmezse, ücretli öğretmen görevlendirmesi yapılarak derslerin okutulması sağlanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.