Yeni düzenleme! Liselilere okulun dışında kurs geliyor!

Yeni düzenleme! Liselilere okulun dışında kurs geliyor!
Lise öğrencilerinin akademik derslerin dışında beceri temelli kurslara devam etmesi için çalışmalar başlatıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı, lise öğrencilerine akademik derslerin yanı sıra beceri temelli kurslara katılma fırsatı sunuyor.

MEB Sosyal Sorumluluk Programları!

Lise öğrencileri, akademik derslere ek olarak hem okul içi hem de okulun dışındaki zamanlarda sosyal etkinliklere katılım için e-Portfolyo sistemine dahil olacak.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in yönlendirmesiyle öğrencilerin akademik eğitimlerinin yanında çeşitli faaliyetlere katılmaları sağlanacak.

Becerilere Dayalı Kurslar Geliyor!

Lisede eğitim görmekte olan öğrenciler için program dışı etkinlikler kapsamında 3 farklı kurumca beceri temelli kurslar sağlanacak.

Bu kurslar, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün e-yaygın sisteminden seçilebileceği gibi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Akademi ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından sunulan paket beceri kurslarından da seçilebilecek.

Kursları tamamlayan öğrencilerin sertifikaları e-Portfolyolarına eklenerek belgelendirilecek.

Öğrenciye Özgü Beceri Gelişimi Destekleniyor!

ogrenciye-ozgu-beceri-gelisimi-destekleniyor.jpg

Öğrencilere, beceri kurslarına katılımlarını belgelendirmeleri için bir fırsat sunuluyor. Bu sayede öğrenciler, iletişim, empati, sabır, müzakere gibi önemli sosyal ve kişisel becerileri geliştirmek için farklı kursları seçebilecekler.

Gelecekte Daha Geniş Kurs Seçenekleri

MEB, bu tür programlar ile öğrencilere çeşitli kursları sunmayı amaçlıyorlar. Zamanla, resmi kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının da e-Portfolyo sistemine kurslar eklemesi planlanıyor. Kurslardan faydalan öğrenciler de kariyerleri için kendini geliştirme fırsatına sahip olabilecek.