Yeni eğitim-öğretim yılında okullarda neler değişiyor?

Yeni eğitim-öğretim yılında okullarda neler değişiyor?
Yeni eğitim-öğretim yılında okullarda neler değişiyor?

Yeni eğitim-öğretim yılı başladı! Bu yıl okullarda neler değişiyor, hangi yenilikler hayata geçiyor? Sınavlar, devamsızlık kuralları, öğretmen dağılımı ve daha fazlası hakkında bilgi edinmek için okumaya başlayın!

Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Başlıyor Heyecanlı Değişiklikler ve Yenilikler!

Bugün, 20 milyonu aşkın öğrenci ve 1 milyon 200 bin öğretmen için yeni eğitim-öğretim yılı başlıyor. Bu yıl, eğitim alanında önemli değişiklikler ve yeniliklerin kapısını aralıyor. İşte bu yeniliklerden bazıları:

Sınıf Tekrarı Geliyor Öğrenciler İçin Yeni Bir Sorumluluk!

Orta öğretimde sınıf tekrarı yeniden uygulanmaya başlıyor. Öğrenciler, 4 ve üzeri başarısız derse sahipse sınıf tekrarı yapacak. Ayrıca, özürsüz devamsızlık 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler de sınıf tekrarı yapacak.

Sınavlar! Yeni Dönem, Yeni Sınav Yaklaşımı!

Sınavlar, eğitim yılı başında ilan edilen haftalarda yapılacak. Okullarda öğretmenler tarafından düzenlenecek yazılı sınavlar, açık uçlu ve kısa cevaplı sorular içerecek.

Devamsızlık Kuralları Değişiyor Sosyal Sorumluluk Artıyor!

Liselerde devamsızlık kuralları da değişiyor. Özürsüz yapılan her devamsızlık günü için öğrenciler, 1 saat fazla sosyal sorumluluk çalışması yapacak.

Açık Liselere Kayıt İstisnai Durumlar İçin Geçerli!

Bu yıldan itibaren açık liselere sadece istisnai durumlar için öğrenciler kayıt olabilecek.

Öğretmen Dağılımı Deprem Bölgelerine Odaklanma!

45 bin yeni öğretmenden 21 bin 560'ı deprem bölgesi olan Kahramanmaraş merkezli bölgelerde görev yapacak. Bölgedeki 48 bin derslik eğitime hazır hale getirilirken, 11 bin 76 konteyner öğretmenler için tahsis edildi.

Ziyaret Kayıtları ve Tarihler Okul Güvenliği Artıyor!

Okullara gelen veli ve ziyaretçilerin kayıtları tutulacak. Ziyaretler belirli sürelerle sınırlı olacak ve okul çevresi trafiği kolluk kuvvetleri tarafından kontrol altına alınacak.

Ara Tatil Tarihleri Dinlenme Fırsatları Belli Oldu!

Birinci dönem ara tatili 13 Kasım'da başlayıp 17 Kasım'da sona erecek. İkinci eğitim dönemi 5 Şubat 2024'te başlayacak ve 14 Haziran 2024'te tamamlanacak. İkinci dönem ara tatili ise 8-12 Nisan tarihlerinde olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.