YKS Sınav Yeri İçin 5 Tercih Zorunlu Mu?

YKS Sınav Yeri İçin 5 Tercih Zorunlu Mu?
YKS Sınav Yeri İçin 5 Tercih Zorunlu Mu?

YKS sınavı yaklaşırken adaylar, sınav merkezi tercihleri konusunda kafaları karışık. Peki, 5 tercih yapmak zorunlu mu? İşte detaylar..

Başvurular 1 Şubat 2024'te başladı ve 26 Şubat'a kadar devam edecek. Başvurular, ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin web sitesi üzerinden elektronik olarak yapılabilecek. Sınav merkezi için 5 tercih yapma zorunluluğu konusunda belirsizlikler var.

Sınav Merkezleri İçin Tercih Nasıl Yapılacak?

YKS'ye başvuran adaylar, sınav merkezlerini de tercih etmek zorundalar. Ancak, kaç tercih yapılacağı konusunda net bir bilgi yok. Adaylar, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi veya mobil uygulama üzerinden tercihlerini yapabilir veya güncelleyebilirler.

ÖSYM'den Açıklama Geldi

ÖSYM, özellikle deprem bölgelerindeki adayların, sınav merkezlerini güncelleyebileceklerini belirtti. Ancak, tercihlerini değiştirmek istemeyen adaylar, güncelleme yapmak zorunda değiller.

Sınav Merkezi Tercihleri

Adaylar, 5 farklı sınav merkezi tercihi yapabilirler. İlk iki tercih, adayın adresine veya okuluna yakın olan merkezleri içermelidir. Diğer tercihler, adayın istediği herhangi bir sınav merkezini içerebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.