Yurt dışı eğitim fuarı başladı! 200 okul yöneticisi ülkemizde

Yurt dışı eğitim fuarı başladı! 200 okul yöneticisi ülkemizde
Yurt dışı eğitim fuarları İstanbul Kongre Merkezi'nde tüm hızıyla başlarken yüzlerce yabancı okul yöneticisine ve sahipliği yapıyor.

Yurt dışı eğitim fuarı ile uluslararası iş birliği ve öğrenci değişim programları yerini alıyor.

Yüksek eğitim maliyetlerine rağmen yabancı öğrenci sayısı artıyor. Ayrıca ülkemizdeki genç nüfus, küreselleşen dünyada yurt dışında eğitim alarak kariyerlerini şekillendirmek istiyor.

Yurt dışı eğitim sektörü, Türkiye'nin 80 milyonluk nüfusuyla önemli bir pazar oluşturuyor. Türkiye'deki öğrencilere yurt dışı eğitim alternatiflerini sunmak amacıyla her yıl düzenlenen Yurt Dışı Eğitim Fuarları, bu hafta sonu İstanbul Kongre Merkezi'nde kapılarını açıyor.

Yurt Dışı Eğitim İçin Yol Haritası!

yurt-disi-egitim-icin-yol-haritasi.webp

Fuarlar, öğrencilere yurt dışı eğitim için yol haritası sunuyor. 25 farklı ülkeden gelen 200 okul yöneticisi ve binlerce öğrenci, uluslararası iş birliği ve öğrenci değişim programları için bu fuarlara yöneliyor. Burada öğrenciler için çeşitli bilgilendirmeler ve yol haritası sunuluyor.

Üniversite öğrencilerinin ilgi gösterdiği Work and Travel programı da fuar kapsamında yer alacak.

Eğitim Fuarlarının Yayılma Planı Gündemde!

Ülkemizin en büyük yurt dışı eğitim fuarlarını oluşturan İstanbul Kongre Merkezi'nde başlayacak bu fuarın ardından; Bostancı Dedeman, Ankara Sheraton ve İzmir Ege Palas Otel'de de aynı heyecanla fuar yayılacak.

Yüksek Eğitim Maliyetleri!

UNESCO verilerine göre bir öğrencinin yılda ortalama 10 bin dolar harcadığını öne süren araştırmalar, şu anda 20 bin dolarları geçtiğini gösteriyor.

Türkiye'deki yabancı öğrenci sayısı 300 bini geçerek ortalama 3 milyar dolarlık bir ekonomi oluşturuyor.