MEKTUP PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Mektup patik modeli yapımı

Farklı patik modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizler için son zamanlarda oldukça fazla ilgi gören ve çeyizler içerisine mutlaka eklenen mektup patik modeli yapımını göstermek istiyorum.

Patik modelleri için sizlere şiş örgüsü ile yapılmış olan ve tığ örgüsü ile yapılmış olan farklı patik modellerini göstermiştim. Bugün göstereceğim patik modeli şiş örgüsü ile yapılmış olan bir model. Dilerseniz patik modelleri kategorisine göz atarak tığ ile örülmüş farklı patik modellerini de görebilir bunları yapmayı da deneyebilirsiniz.

MEKTUP PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

MEKTUP PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Mektup patik modeli yapımı için 3,5 numara şiş kullanılmış. Patik yapımı için 52 tane ilmek alınmış ve patiğin yapımına başlanmış. Bu yapılan ölçü ile 38 numara ayağa uygun bir patik modeli yapılabilir.

Burada iki farklı patik modeli bulunmakta. Birinde patik süslemesi için küçük inci boncuklar kullanılmış patiğin birisi ise sade bir şekilde bırakılmış. Siz videodaki anlatıma dikkat ederek nasıl bir patik yapmak istediğinize karar verebilirsiniz.

MEKTUP PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

MEKTUP PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Mektup patik modeli taban kısımdan başlanarak yapılmış. Burada tek renk siyah bir örgü ipi kullanılmış. Patiğin ön kısmında ise renkli bir ip tercih edilmiş. Burada patiğin en önemli detayı yani patiğe mektup patik denmesinin en önemli sebebi bilek kısmına eklenen uzun bağcıklar kısmı oluyor. Buranın yapım aşaması ve patiğin bütün detayları video içerisinde açıklanmış.

Mektup patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. MEKTUP PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM MEKTUP PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    MEKTUP PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak MEKTUP PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.