Midye Kabuklarından Mumluk


Midye kabukları topluyorsanız ve evinizde süs birşeyler yapmayı planlıyorsanız diye hoşunuza gideceğini düşündüğüm çalışmayı sizlere öneriyorum. Ben yaptım ve çok şık durdu. TV ünitesi önünde veya evinizdeki misafir odası takımının orta sehpasında çok şık duracağını söyleyebilirim.

Yapımı çok basit olan çalışmada malzeme olarak ihtiyacınız olanlar ise ;

  • midye kabukları.
  • yapıştırıcı.
  • sprey boya.

malzemeler basit ve hemen bulduktan sonra yapımına geçebilirsiniz. Yaparken dikkat etmeniz gereken nokta ise midye kabuklarını eşit aralıklarla sık sık yapıştırmak. Bu aşamada orta kısmında boşluk bırakmayı unutmayın.

Midye kabuğundan mumluk

Orta kısmı için boşluğu ben şişe kapağı ile sağladım. Onun etrafına yapıştırmaya başladım ve mumu daha sonra oraya diktim. Bu çalışmayı yaparken keyif aldığımı söylemeliyim.

midye kabuklarıyla mumluk

Midye kabuklarının üstüne sim de katarak olayı daha da güzelleştirebilirsiniz. Yaparken keyif alacağınız güzel çalışmaları sitemizde kendin yap alanında bolca bulacaksınız. Benzerleri ise altta karşınıza çıkacak. Bu sayede sizde evinizde topladığınız taşları, çakılları, deniz kabuklarını veya türlü şeyleri süslere dönüştürebileceksiniz.

Midye kabuklarını genelde dışarı çıktığımızda sokakta seyyar satıcılardan yediğimiz midyelerden elde edebiliriz. Bazıları vermek istemiyor. Bu yüzden sizde paket yaptırıp, evde tükettikten sonra kabukları bir güzel temizleyerek bu çalışma için kullanmaya başlayabilirsiniz. Ben öyle yaptım diyebilirim. Yada deniz kenarında da bulduğunuz bu tür şeyleri mumluk süslemesinde kullanabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : pinterest.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*