Milföy Hamuruyla Çikolatalı Kruvasan Yapımı

milfoy-hamuru-ile-cukolatali-tatli-yapimi-737x415

Evde Kolay Milföy Hamuruyla Çikolatalı Kruvasan Yapımı

Milföy hamuruyla hazırlanan ve içinde çikolata olan saralleli veya nutellalı kruvasan yaparak çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz. Gayet lezzetli bir tatlı olan bu tarif ile ailenize değişik lezzetler sunabilirsiniz. Sitemizde yer alan yemek tarifleri kategorisinde değişik ve güzel tarifleri anlatımlı olarak paylaşmaya devam ediyorum.

Bu yazımda paylaştığım lezzet ise milföy hamuruyla çikolatalı kruvasan yapımının anlatıldığı anlatımlı videolardan oluşmaktadır. Bu güzel lezzeti misafirlerinize, evinize gelen komşularınıza yapabilir ve sunabilirsiniz.

Aşağıda paylaştığımız resimdeki gibi hazırlayabilir ve 250 derecelik fırında pembeleşinceye kadar pişirdikten sonra afiyetle yiyebilirsiniz. Yaparken geniş kısma saralle veya nutellayı bir tatlı kaşığı ile koyduktan sonra geniş olan yerden hiç bastırmadan ince uca doğru yavaşça sarın. Üzerine yumurta sarısı sürdükten sonra pişirme işlemine geçebilir ve afiyetle yiyebilirsiniz.

milfoy-hamuru-ile-cukolatali-tatli-yapimi

 

cikolatali-milfoy-tarifi

milfoy-hamuru-ile-cukolatali-tatli-yapimi2

Schokocroissants – chocolate croissants – croissants au chocolat

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*