MİNYATÜR OYUNCAK AYI TEDDY YAPMAK


Minyatür oyuncak nasıl yapılır

İster evinizde süs isterseniz de anahtarlık olarak yapıp kullanacağınız güzel bir oyuncak modeliyle birlikteyiz arkadaşlar. Hanımlara önerdiğim bir çalışma ve çocuklarınıza oyuncak olarak da yapmanızı isterim. Yapılışını adım adım paylaştığımız çalışmanın resimli anlatımından da zaten nasıl yapıldığını kısa sürede kavrayacaksınız.

Minyatür oyuncak ayı teddy yapacağız bu gün. Biliyorsunuz oyuncak ayı olarak büyükçe olanları satılıyor. Hem de güzel paralara satılıyor. Ancak bu çalışma minyatür yani elinizin avuç içi kadar bir çalışma ve ben anahtarlık olarak da kullanılabileceğini söylüyorum.

Ayı teddy oyuncak yapımı

Öncelikle bu güzel çalışmayı keten kumaşı kullanarak yapabilirsiniz. İç dolgusunu da yine keçe veya yün ile şişirebilirsiniz. Biraz da dikiş bilginiz varsa oyuncağı kısa sürede yapacaksınız. Göz hatları için ister cin düğme kullanın. İsterseniz de siyah iplik ile o kısmı birkaç kez dikiş yapın.

Ayı teddy için öncelikle şablona ihtiyacınız olacak. Keten kumaş üzerinde resimli anlatımdaki gibi kafa, gövde, kol ve bacak kısımlarını kesip hazırladıktan sonra iç dolgusunu yünle yada elyaf ile yaparak dikmeniz gerekiyor. Daha sonra tüm parçaları ayrı ayrı bu şekilde hazırladıktan sonra da birleştirme aşamasına geçiyorsunuz.

minyatur-oyuncak-ayi-teddy-yapmak
minyatur-oyuncak-ayi-teddy-yapmak

Minyatür oyuncak modelleri

Oyuncak ayı anahtarlık yapabilir veya çocuklarınızın odasına süs olarak da kullanabilirsiniz. Benim aklımda anahtarlık ve çocuk odasına sarkaç süs olarak kullanma fikirleri var. Bunları yapmak üzereyim. Sizlerde oyuncak olarak bu güzel ve sevimli çalışmayı zorlanmadan keyif alarak yapabilirsiniz. Biraz dikiş bilgisi ve malzemeleri bir araya getirerek harika oyuncaklar yapabileceğinizi söylemek isterim. İyi pazarlar hanımlar.

kaynak : https://www.pinterest.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*