MISIR KABUĞUNDAN YAPILAN ÇALIŞMALAR

MISIR KABUĞUNDAN YAPILAN ÇALIŞMALAR
MISIR KABUĞUNDAN YAPILAN ÇALIŞMALAR

mısır kabuğuyla süs yapımı

Günümüzde genellikle kadınlar el işi konusunda sürekli farklı şeyler ortaya çıkartmaktadır. Çok yıllar öncesinde iğne ve ipi bir raya getirerek binlerce çeşit ürün üretenler artık kâğıtlardan mumlardan ya da atık olan kullanılabilir ürünlerden yeni şeyler ortaya çıkartmakta ve adeta bir sanat inşa etmektedirler.

Genellikle yapılan el işi sanatlarının malzemeleri kabuğu soyulabilen kuruyabilen şeylerdir. Bunların arasında elma kabuğu ve mısır kabuğunu da dâhil edebiliriz. Mısır kabuğundan yapılan çalışmalar birçok kişiyi hayrete düşürmektedir. Çünkü küçük bir kabuktan nelerin yapılabildiğini görmek şaşırtıcıdır.

Kuruduğu zaman katı bir madde haline gelen mısır kabukları genellikle kukla yapımında olsa da bir o kadar da gül, çiçek yapımlarında kullanılmaktadır. Mısır kabuğu bir süre sonrasında kuruduğu için sizlerin verdiği şekilde kalma olasılığı yüksektir bu da demek oluyor ki mısır kabuğundan istediğiniz şekilde ev süsü iş yeri süsü mutfak süsü gibi ürünler yapabilir ve ortama farklı bir renk katabilirsiniz.

Mısır kabuğundan yapılan çalışmalar arasında en çok denenen ve yapılan şey kukla ya da bebek kıyafeti yapmaktır. Fakat kuruduktan bir süre sonra kabuk kolaylıkla ezilip dökülebileceği için çiçek tarzı süslemeler de yapılmaktadır.

Mısır kabuğundan yapacağınız süslemeye göre malzemelerinizi hazırda bulundurmanız gereklidir eğer sizlerin yapacağı süsleme bebek kıyafeti tarzında ise yapıştırıcı değil de iğne ve iplik bulundurmanız gereklidir. Kumaş gibi düşünerek istediğiniz tasarımı yapabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*