MOTİF GÖRÜNÜMLÜ ÇİÇEK ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Motif görünümlü çiçek modeli şal yapımı

Yeni ve farklı şal modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün yine tığ işi, oldukça gösterişli ve şık bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tığ işi şal modeli benim çok hoşuma gitti sizlerinde çok hoşuna gidecektir.

Çok güzel bir şal modelinin yapımını bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu şal modeli çıtı pıtı olan ama oldukça gösterişli bir model. Şala ilk baktığınız zaman şalın küçük çiçek motifler yapılarak olduğunu düşünebilirsiniz. Ama bu şal modeli tek bir parça halinde işlenen bir model.

Motif görünümlü çiçek şal modeli yapımına şalın uç kısmından başlanmış. Uç kısma bir tane çiçek motifi yapıldıktan sonra diğer sıralarda bir yarım bir tam motif olacak şekilde ilerlenmiş. Bu şal modelinin kenar kısımlarında yarım motifler kullanılarak kenar kısmı oluşturulmuş.

Şal modelinde dikkat edilecek en önemli detay burada olduğu gibi çizgi şeklinde bir görünümün oluşması için arttırmaların doğru yerde yapılmasıdır. Her sırda çiçek motifinin sayısı artarken oldukça düzgün bir görüntü oluşmuş.

Çeyizlik şal modeli yapımı sırasında videoda verilen anlatımı takip ederek arttırmaların yerini öğrenebilir ve şalı nasıl büyülterek tamamlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Şal modeli yapımı için burada krem rengi angora şal iplerinden kullanılmış. Burada sade bir şal ipi tercih edilmiş. Siz dilerseniz simli ipleri de kullanabilirsiniz. Bu model açık renkte olan farklı renkteki ipler ile işlendiğinde de çok şık duracaktır.

Motif görünümlü çiçek şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=ayykvaYWj14&t=1149s

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. MOTİF GÖRÜNÜMLÜ ÇİÇEK ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    MOTİF GÖRÜNÜMLÜ ÇİÇEK ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak MOTİF GÖRÜNÜMLÜ ÇİÇEK ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.