MOTİFLİ ÖRGÜ CEKET YAPIMI

Motifli-Orgu-Ceket

Motifli örgü ceket

Kış için kendinize bir örgü ceket yapmak istiyorsanız bu model bir göz atın derim ben. Motifli örgü ceket yapımı aslında hepimizin bildiği bir tığ işi modeli olsa da kullanılan ip ile ceket gerçekten çok farklı durmuş. Görselleri incelediğiniz zaman benimle aynı şeyi düşüneceğinize eminim.

Motifli örgü ceket yapımı için burada krem tonlarında bir ip kullanılmış. Cekete eklenen cep detayları ve kullanılan ip çeşidi, rengi ceketi bir hazır ürün olarak göstermiş. Ama tam tersine bu ceket modeli yapımı çok basit olan bir tığ işi modeli.

Motifli örgü ceket için burada iki farklı ip kullanılarak daha farklı bir görünüm elde edilmiş. Bu renklerde ise ceketin el yapımı olduğu anlaşılıyor.

Bu ceketin yapımında kullanılan motiflerin detaylı görüntüsü işte burada yer alıyor. Motifli örgü ceketin en önemli özelliği motiflerin küçük işlenmesi ve ne çok sık ne de çok bol işlenmesi. Motiflerin düzgün bir şekilde durması için önemli olan küçük ama çok salaş bir görüntü oluşmayacak şekilde motifleri işlemektir.

Motiflerin detaylı yapım aşaması ise bu şekilde gösterilmiş. Bir yuvarlak halka üzerine zincirle beraber 18 tane ikili trabzan yapılmış. Bunun üzerine ise 7 şerli gruplar halinde her iki trabzanda bir trabzan grubu yapılmış. En üst sırada ise sık iğne yapılarak motifler tamamlanmış. Yapılan bütün motifler bir araya getirilerek de ceket ortaya çıkartılmış.

Motifli örgü ceket yapımında kol kısmında da bu motiflerden kullanılmış. İlk görselde verdiğim gibi bu ceketi koyu renk ipler ile yaparsanız eminim çok şık duracaktır.

kaynak: https://mypicot.com/crochet_patterns_photo_16.html

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*