MUM IŞIKLI ÇERÇEVE YAPIMI

Mum-Isıklı-Cerceve

Mum ışıklı dekoratif çerçeve yapımı

Bugün sizler için oldukça şık ve yapımı basit olan mum ışıklı çerçeve yapımı konusunda fikir vereceğiz. Mum ışıklı çerçeve ile farklı bir tasarım ortaya çıkartarak kış dekorasyonunda evinizde yenilikler yapabilirsiniz.

Mum ışıklı çerçeve yapımı için gerekli malzemeler

  • Çerçeve için ahşap
  • Ahşap tutkalı
  • Fotoğraf
  • Bant
  • Mum
  • Elektrikli matkap

Çerçevenizi yapmak istediğiniz büyüklüğe göre ahşabınızı isterseniz kendiniz bir testere ile kesebilirsiniz. İsterseniz de bir marangozdan yardım alıp istediğiniz boyutta ahşaplarınızı kestirin. Burada kullanılmış olan çerçeve ölçüsü 20×20′ dir.

Mum ışıklı çerçeve için çerçevenin alt kısmında kalacak olan parça içerisine yerleştireceğiniz mum için daireler açın. Burada iki tane daire açılmış. Siz isterseniz bir tane açın.

Daha sonra çerçeve parçalarını elektrikli matkap kullanarak birbirlerine tutturun ve çerçeve şekline getirin. Daha iyi tutması için ise boşluk kalan kısımlara ahşap tutkalı yapıştırın.

Yarım saat tutkalın kurumasını bekleyin. Tutkal kuruduktan sonra ise içerisine eklemek istediğiniz fotoğrafı koyarak çerçevenizi tamamlayıp duvarınıza asabilirsiniz.

Mum ışıklı çerçeve yapımı için kullanacağınız ahşabın içerisine mum yerleştireceğiniz için kalın olması gerek. Ayrıca mumu yaktığınızda içerisine koyduğunuz fotoğrafa zarar vermemesi gerekir.

Mum ışıklı çerçeve için burada olduğu gibi bir kaç tane çerçeve yapıp duvarınıza asıp güzel bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Burada ahşabın doğal olması da oldukça farklı bir dokunuş oluşturuyor.

kaynak: http://www.milliyet.com.tr/mum-isikli-cercevenizi-yaratin-pembenar-galeri-kendinyap-2529763/?PAGE=1

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*