Nelerden Çanta Yapabiliriz


Nelerden çanta yapabiliriz diyen ev hanımları varsa, bu güzel içeriğimizi iyice okumalı ve örneklerden yararlanmalıdır. Evde eskileri değerlendirme ve çanta yapımıyla alakalı bu güzel paylaşımları seveceksiniz. Evde nelerden çanta yapacağınızı geniş bir şekilde ele aldık. Buyurun içeriğin devamına ;

Bayanlar için ciltli kitap kaplarından çanta yapalım. Yapacağımız bu çantaların diğer bir eşi olmayacak. Çünkü ilk siz yapacaksınız. Muhteşem çantalar yapabilirsiniz. Evinizde kullanmadığınız eski kitapların kaplıklarından yararlanarak harika çantalar yapabilirsiniz. İnanın yaptıktan sonra ortaya çıkan çantayı çok seveceksiniz.

Yine evden para kazanmak isteyenler için güzel bir çalışma ve turistik yerlerde satılabilecek bir çalışmadır. Nelerden çanta yapabiliriz? diyorsanız, ilk olarak kitap kaplıklarından yapıldığını söyleyebiliriz.

Sitemizde ki diğer çanta yapımı ile ilgili yazılara kendin yap kategorisinden ulaşabilirsiniz. Kumaş çanta yapımı, keçeden çanta yapılışı gibi daha birçok çalışmaya sitemizde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sizde eski kitaplarınızdan çanta yapın, yeni bir çantanız olmuş olsun. Hem de görenleri şaşkına çevirin.

Malzemeler :

– kalın ciltli bir kitap.
– 2 adet bambu çanta sapı.
– cildin iç tarafını kaplamak için astar kumaş.
– sıcak silikon veya yapıştırıcı.
– kalın kurdele yada onun işlevini görecek kumaş parçası.

Resimli Anlatımlar ;

Kullanacağımız kitabın cildine zarar vermemeye çalışmalıyız. Zarar vermeyecek şekilde kapak kısmını ayırmamız gerekiyor. Kurdeleyi aldığımız çanta saplarının halkalarından geçirdikten sonra cildin iç ve dış yüzeylerini iyice yapıştırıyoruz.

Sonraki işlemimiz ise açık kalan yan taraflarını ve iç yüzeyini kaplamamız için en uygun ve tercihen kalın kumaşlar tercih etmeliyiz. Kitap kapağının içini kaplıyoruz. Bu işlemi silikon ile yapmanız daha doğru ve sağlam olacaktır.

Resimlere bakarak yaptıysanız sorunsuz bir şekilde çantanızı hazırlamış olacaksınız. Kullandığınız malzemeleri genişletebilir ve hayal gücünüzü kullanarak daha değişik tarzlar veya stiller ortaya çıkarabilirsiniz.

Büchertasche – book bag – sac de livres

1 Comment on Nelerden Çanta Yapabiliriz

  1. kendi çantanızı kendiniz yapın. üstelik para ödemeyin. beğenenlere ise güzel fiyatlara satabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*