NEVRESİM TAKIMI DANTEL MODELLERİ

Nevresim takımı dantelleri

Çeyiz hazırlıkları içerisinde en çok önem verilen hazırlıklardan birisi nevresim takımlarıdır. Nevresim takımı danteller ile süslenerek yatak odalarında şık bir görünüm oluşmakta.

Danteller birçok kişi için oldukça eski bir el işi olduğu düşünülse de hala çeyizlerin en önemli parçaları. Büyük bir özen ve emekle yapılan dantel işleri nevresim takımlarının üzerine eklenerek harika tasarımlar ortaya çıkmaktadrı.

Nevresi takımı dantelleri için burada olduğu gibi ince bir şerit halinde işlenen tek sıra dantellerden kullanabilirsiniz. Bu dantel modellerinin işlenmesi daha kolaydır.

Nevresim takımı dantelleri için bu şekilde daha büyük bir dantel modeli de kullanabilirsiniz. Bu şekilde göbekli dantel modellerinin işlenmesi biraz zaman ve emek gerektirir. Dantel işlemeyi seviyorsanız eğer çeyiz hazırlıkları için bu şekilde bir dantel modeli kullanabilirsiniz.

Nevresim takımı dantelleri yapıldıktan sonra uygun bir şekilde nevresimlerin üzerlerine geçirilmektedir. Bunu siz yapamıyorsanız eğer çeyiz işleri yapan kişilerden dantelleri nevresim ile birleştirmesini isteyebilirsiniz.

Nevresim takımlarına danteller ekleyebileceğiniz gibi pike takımları üzerine da danteller eklenmesi mümkündür. Çeyiz hazırlıklarınızı yaparken hem nevresim takımı için hem de pike takımı için farklı dantel modelleri hazırlayabilirsiniz.

Nevresim takımı dantelleri için burada sizlere farklı örenekler sunmaya çalıştım. Buradaki örneklerden yardım alabilirsiniz. Burada yapılan nevresim takımı süslemeleri ve kullanılan renkleri de dikkate alarak kendi çeyiziniz için hazırlıklar yapabilirsiniz.

kaynak: https://tr.pinterest.com

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. NEVRESİM TAKIMI DANTEL MODELLERİ için yorumda bulun

    NEVRESİM TAKIMI DANTEL MODELLERİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak NEVRESİM TAKIMI DANTEL MODELLERİ için ilk yorumu yapabilirsin.