Nikah İçin Gerekli Evraklar

nikah-islemleri-icin-gereken-belgeler

Nikah İçin Gerekli Evraklar

Nikah günü alabilmek için gereken evraklar nelerdir? Gelin ve damat adayları bu özel gün için en güzel tarihleri seçmeyi dilerler. Nikah işlemleri içinse gereken evrakları bir an önce tamamlayıp, mutlu bir yuva kurmanın ilk adımını da atmayı isterler.

Öncelikle nikah tarihi almanız için gerekenler şöyle ;

İlk etapta kan tahlili yaptırmanız gerekiyor. Bu işlemi kolaylıkla aile hekiminize giderek, öğrenebilirsiniz. Yada herhangi bir sağlık ocağına gitmeniz de işinizi kolaylaştıracaktır. Kan tahlil işlemini ücretsiz yaptırabilirsiniz. Fakat özel bir hastanede bu işlemi yapacak olursanız 75TL gibi bir ücreti gözden çıkartmanız gerekiyor.

İstenilen kan tahlilleri ise ;

– Kan grubu öğrenme tahlili.
– HBsAg.
– Anti HIV.
– Anti HCV.
– VDRL-RPR
– Hemoglobin elektroforezi (Hdf – HPLC)

Üstteki listede istenilen tüm tahlilleri yatırmanız gerekiyor. Son olarak da akciğer filmi de istenebilir. Tahlil sonuçlarını aldıktan hemen sonra ise 1 adet fotoğraf alarak aile hekiminize sunarak, başvurunuzun onay alma işlemini tamamlamanız gerekiyor. Onay için kaşe ve imzalı evraklarınızı aldıktan sonra 4 fotoğraf ile bulunduğunuz bölgedeki belediye evlendirme dairesine başvurmanız yeterlidir.

nikah-islemleri-icin-gereken-belgeler
nikah-islemleri-icin-gereken-belgeler

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*