Nimo TV Para Kazanma Rehberi 2021

Türkiye pazarına yeni giriş yapan Nimo TV ile nasıl gelir elde edebileceğinizi bu yazıda sizlere anlatacağız. Nimo TV para kazanma rehberimiz sayesinde, sizlerde bu yeni uygulama üzerinden gelir elde edebileceksiniz. Gelir elde etme kısmına geçmeden önce, Nimo TV ile ilgili bazı bilgileri sizlere aktarmak istiyoruz.

Nimo TV, Twitch benzeri bir sistem ile çalışmaktadır. Dünyanın hemen her yerinde bulunan milyonlarca oyuncunun, en sevdikleri oyunları oynarken yayınlamasına olanak tanır. Nimo TV para kazanma için öncelikli olarak doğru şekilde sisteme kayıt olmak gerekir. Sisteme kayıt olduktan sonra, yayın açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Nimo TV Nasıl Para Kazanılır?

Yazımızın rehber niteliği taşıması amacıyla Nimo TV’ye kayıt sürecinden, yayın açarken nelere dikkat etmeniz gerektiğine kadar sizlere bilgi vereceğiz. Nimo TV nasıl para kazanılır? Nimo TV’nin ana sayfasına girdikten sonra üyelik oluşturup, canlı yayınlar açarak para kazanabilirsiniz.

Nimo TV kayıt olma işlemi:

 • Öncelikli olarak buraya tıklayarak kayıt sayfasını açabilirsiniz.
 • Kayıt sayfasını açtıktan sonra, Nimo TV’ye üye olmak için bazı bilgileri doldurmanız gerekiyor.
Nimo TV nasıl para kazanılır
 • Gerekli bilgileri doldurduktan sonra, “Kaydol” butonuna tıklamanız halinde Nimo TV’ye üye olabilirsiniz.
 • Dilerseniz Facebook, Google, Twitter ve benzeri platform ile Nimo TV’ye doğrudan erişim sağlamanız da mümkün.

Başarılı biçimde kaydolduktan sonra yapmanız gerekenler; canlı yayın açıp, izleyicilerin yayınınızdan keyif aldığına emin olmak olacaktır. Yazımızın ilerleyen kısımlarında nasıl canlı yayın açabileceğinizi ve daha fazlasını anlatacağız.

Nimo TV Canlı Yayın Açma

Nimo TV’de canlı yayın açmak adına kullanılan en genel yöntem, bilgisayardan canlı yayın açmaktır. Bilgisayardan canlı yayın açarken sorun yaşamamak adına bilmeniz gereken bazı konular bulunmaktadır. Nimo TV para kazanma adına canlı yayın açmadan önce, muhakkak hız testi yapmanız gerekir.

Hız testi yaptıktan sonra, karşınıza çıkan sonuçlara bakarak en kaliteli yayın ayarlarını yapabilirsiniz. Nimo TV canlı yayın açarken kullanılması gereken ayarlar:

7.5 ve Üzeri Upload Hızı

Eğer upload hızınız 7.5 ve üzeriyse Nimo TV’de ki en kaliteli yayınları yapabilirsiniz. 1080p 60fps olarak yayın gerçekleştirmek için, upload hızınızın minimum 7.5 olması gerekmektedir. 7.5 ve üzeri bir upload hızına sahipseniz, önerilen bitrate ayarları:

 • Video bitrate kısmını 4000 ile 6000 kbps olarak ayarlayın.
 • Audio bitrate kısmını 64 kbps olarak ayarlayın.
 • Output (Scaled) resolution kısmını 1920 x 1080 olarak ayarlamanız lazım. (Çözünürlük ayarı)
 • Common FPS values değerlerini 50 ila 60 arasında yapabilirsiniz.

Nimo TV kazanç elde etmek istiyorsanız, en kaliteli yayınları yapmanız gerekir. Bu ayarlar yardımıyla, en kaliteli yayınları sizler açabilirsiniz.

5 ve Üzeri Upload Hızı (7.5’in Altında)

5 ve üzeri bir upload hız değerine (7.5 altında) sahipseniz, tavsiye edilen yayın ayarları ile yayınınızı gerçekleştirmeniz gerekir. 1080p 30fps yayın kalitesini, 5 ve üzeri upload hızları için sağlamak mümkündür.

5 ve üzeri (7.5 altı) upload hızı için önerilen ayarlar:

 • Video bitrate kısmını 2000 ile 4000 kbps arasında ayarlamanız önerilir.
 • Audio bitrate kısmını 64 kbps olarak ayarlamanız gereklidir.
 • Output (Scaled) resolution kısmını 1920 x 1080 olarak ayarlamalısınız.
 • Common FPS values değeri ise 30 fps olarak ayarlanmalıdır.

Nimo TV para kazanma için uygulayabileceğiniz en kaliteli 2. yayın seçenekleri bunlardır.

3 ve Üzeri Upload Hızı (5’in Altında)

Eğer 3 ve daha üzeri bir upload hız değerine (5’in altında) sahipseniz, önerilen ayarları uygulayarak 720p 60fps yayın verebilirsiniz. 3 ve üzeri upload hızı için önerilen ayarlar:

 • Video bitrate olarak 2000 ile 2500 kbps aralığında kalmalısınız.
 • Audio bitrate olarak 64 kbps değerini seçmelisiniz.
 • Output (Scaled) resolution için 1280 x 720 değerini ayarlamalısınız.
 • Common FPS values 50 fps ile 60 fps arasında olmalıdır

2.5 ve Üzeri Upload Hızı (3’ün Altında)

2.5 ve üzeri upload hızına (3’ün altı) sahipseniz, 720p 30fps yayınlar yapmanız mümkün. 2.5 ve üzeri upload hız değerine sahip kişiler için önerilen ayarlar:

 • 1200 ile 2000 kbps arasında video bitrate tercihi yapmalısınız.
 • Audio bitrate olarak 64 kbps tercihi yapmalısınız.
 • Output (scaled) resolution olarak 1280 x 720 değerini seçmelisiniz.
 • Common FPS values değerini, 30 fps olarak ayarlamalısınız.

Nimo TV kazanç elde etmek için, en azından 2.5 ve üzeri bir upload hız değerine sahip olmanız gerekebilir.

Canlı yayınlar ile ilgili daha fazla bilgi almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Mobil Üzerinden Canlı Yayın Açmak

Nimo TV’de mobil cihazlarınız ile canlı yayın açmanız için, bazı hususları yerine getirmeniz gerekir. Bu hususlar hakkında en detaylı bilgiyi bu adresten öğrenebilirsiniz. Mobil canlı yayını açmak istiyorsanız, bilgisayarınız ile mobil cihazınınız arasında bağlantı kurmanız gerekecektir.

Bağlantıyı kurduktan ve resmi sitede belirtilenleri yerine getirdikten sonra, mobilden de canlı yayın açabilirsiniz. Mobilden canlı yayın açarak Nimo TV para kazanma seçeneğini aktif etmeniz de mümkündür.

Nimo TV Ne Kadar Kazandırıyor?

Nimo TV üzerinden herkesin elde edeceği kazanç farklıdır. Nimo TV ne kadar kazandırıyor? Elmas, para ve diğer hediyelerden, canlı yayın esnasında ne kadar aldığınıza bağlı olarak para kazanırsınız. Siteyi ziyaret ettiğiniz zaman, profilinizin üstüne tıkladıktan sonra “bana özel” kısmına giriş yapın. Giriş yaptığınız bu kısımda elmasların, para yüklemenin ve diğer hediyelerin fiyatlarını göreceksiniz.

İzleyicileriniz bu hediye çeşitlerinden uygun gördüklerini, canlı yayın esnasında sizlere yollayacaktır. Ne kadar çok izleyiciye ulaşırsanız, kazanma şansınız o kadar artar. Nimo TV aylık kazanç olarak pek çok işin daha üstünde gelirleri sizlere sunabilir.

Nimo TV Kazanç Artırma Yöntemleri

Nimo TV üzerinden canlı yayın açıp, online olarak gelir elde etme fikriniz bulunuyorsa bu alt başlıkta nasıl daha fazla kazanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan canlı yayınların daha fazla kitleye ulaşıp, daha çok sevilmesi için belirli kriterleri yerine getirmesi gerekir.

Sizlere söyleyeceğimiz kriterleri yerine getirerek Nimo TV kazanç artırma konusunda başarılı olabilirsiniz.

1)     İzleyicileriniz ile Daima Samimi Olun

Canlı yayınlar üzerinden geçimini sağlayan kişilere bakıldığı zaman, hepsinin izleyicileri ile samimi olduğunu görebilirsiniz. Sizlerde yapacağınız yayınlardaki izleyicileriniz ile samimi olursanız, daha fazla kazanabilirsiniz.

2)     Dürüst Yayınlar Yapın

Yaptığınız yayınlarda, insanları yanıltıcı bilgiler vermeyin. Dürüst yayınlar yapın ve izleyicinize yalan söylemeyin. Eğer, izleyicileriniz söylediğiniz yalanları fark ederlerse bir daha hiç izlenme alamayabilirsiniz. Bu sebeple dikkatli olmanız gerekir.

3)     Yayın Kalitenizi Artırın

Yayın kalitesini artırmak izleyicilerin yayından daha fazla zevk almasına olanak tanıyacaktır. Nimo TV para kazanma konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız, yayın kalitenizi artırmayı deneyebilirsiniz. Yayın kalitesini artırmak adına:

 • Daha iyi bir mikrofon,
 • Daha iyi bir internet sağlayıcısı,
 • Daha iyi kamera,
 • Daha iyi bir bilgisayar veya telefon,

Edinebilirsiniz.

4)     İnteraktifliği Artırın

Yayınlarınızda olan interaktifliği (seyirciyi yayına dahil etme) artırmayı başarırsanız, daimi seyirci kitlesi kazanırsınız. Yapacağınız yeni konseptler sayesinde, interaktifliği artırmanız mümkün.

Nimo TV para kazanma rehber yazımızın sonuna geldik. Daha fazla içeriğimize göz atıp, kendinize ek gelir oluşturmak isterseniz, buraya tıklayarak web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu