ODA TAKIMI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ALATIM

Oda takımı için şık bir dantel modeli yapımı

Değişik dantel modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yine yapımı çok basit olan ama çok şık ve gösterişli bir oda takımı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum.

Danteller eskisi kadar kullanılmasa da her zaman yeni ve çok şık modeller yapılıyor. Bugün göstermek istediğim oda takımı modeli vitrinlerde, sehpa örtüsü olarak, masa örtüsü olarak kullanabileceğiniz bir model. Çeyiz hazırlıkları yapanlar hem yapımı kolay olan hem de şık ve gösterişli bir model arıyorlarsa mutlaka bu dantel modelinin yapımına göz atmalılar.

Burada oda takımı danteli için oya ipi kullanılmış. Bu modeli dilerseniz siz dantel ipi ile de yapabilirsiniz. Ama son zamanlarda dantel ipleri yerine oya ipleri dantel yapımında sıklıkla kullanılıyor. Oya ipler hem parlak oldukları için hem de daha dayanıklı oldukları için bayanlar tarafından tercih edilmekte.

Video içerisinde koyu renk bir oya ipi kullanılmış. Bu modeli açık renkteki oya ipleri ile de yaparsanız çok şık duracaktır. Tığ olarak ise 21 numara tığ kullanılmış.

Modelin yapımı çok ama çok basit burada dikkat edilecek tek detay; birleştirme kısmının ne zaman ve ne şekilde yapılacağını öğrenmektir. Video içerisindeki anlatımda modelin ilk başta yapımı anlatıldığı gibi nasıl birleştirileceği ve modele nasıl devam edileceği de açıklanmış. Burayı takip etmeniz sizin için yeterli olacaktır.

Oda takımı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ODA TAKIMI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ALATIM için yorumda bulun

    ODA TAKIMI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ALATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ODA TAKIMI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ALATIM için ilk yorumu yapabilirsin.