Odun Parçalarından Ayna Süsleme – Dekoratif Ayna Yapımı

Oduncuk parçalarıyla ayna süsleme

Evlerimizin olmazsa olmazı olan aynaları standart değil de! süslü bir şekilde kullanmak daha cazip geliyor. Bu yazımda sizlere odun parçalarından ayna süsleme ile ilgili örnek resim paylaşacağım. Bu sayede dekoratif ayna yapılışı ile çok güzel aynalara sahip olabilirsiniz. Hem de büyük paralar ödemeden!

Çok güzel bir ayna süsleme projesi olup, hemen hemen herkesin kolayca yapabileceğini kesinlikle düşünüyorum. Evede boş vaktiniz çoksa bu tür güzel dekoratif çalışmalar yaparak can sıkıntısından kurtulabilirsiniz. Kendinize yeni bir hobi edinmiş olursunuz.

Evde odun parçacıkları bulamam derseniz de en yakın bir marangozdan bunları temin etmeniz mümkün. Hatta hobi marketlerde ve yapı marketlerde de ahşap malzemelere ulaşabileceğinizi söylemek isterim. Masrafsız parça temini için sokağı da tercih edebilirsiniz. Çalı çırpı veya ahşap odun türü şeyleri kolayca bulabilirsiniz.

odun-parcasindan-ayna

Odun parçalarından ayna yapmanın yanı sıra evde değişik süsleme çalışmaları da yapılabilir. Hatta önerim olarak ahşap parçalardan altlık yapın derim. Bardak altlığı nasıl yapılır diyorsanız? yapımı kolay. Sadece eşit yükseklikteki farklı boyuttaki ahşap tahta parçalarını yan yana yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Demlik altlığı olarak da yapıp kullanabilirsiniz. Eşinizi mutlu edebilirsiniz. Yada bu tür şeyler yapıp değişik şekilde boyayarak süs amaçlı duvara asma yada satış amaçlı olarak da düşünebilirsiniz. Üretmek bizim elimizde. Yeter ki üretecek fikrimiz olsun. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.pinterest.com/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Pelin dedi ki:

    hiç bu kadar şaşırmamıştım gerçekten çok güzelmiş