a
X

Öğrenci – Öğretmen Destek Sistemi (ÖDS) nedir?

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ÖDS, öğrencilerin akademik başarısını artırmak ve eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanmış bir sistemdir. Sistem, öğrencilere bireyselleştirilmiş eğitim imkanı sunarak öğrencilerin ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanmış içerikler sunar. Aynı şekilde öğretmenlere de öğrencilerinin takibini yapma imkanı sağlar.

Sistem, soru temelli bir yapıya sahiptir ve içerikleri ders kitapları, konu anlatımları, ders anlatım videoları ve soru çözüm videoları gibi çeşitli yardımcı kaynaklarla desteklenmiştir. Öğrencilerin çözdüğü sorulardan hareketle eksiklerini belirleyen sistem, geliştirilmiş bir algoritmaya göre çalışarak öğrencilerin düzenli ders çalışmalarını destekler.

ÖDS, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir ve tüm içerikleri sınıf, ders, ünite, konu ve kazanımlara göre sınıflandırılmıştır. Bu sayede öğrenciler, istedikleri derse ait içeriklere kolayca erişebilirler. Aynı şekilde öğretmenler de öğrencilerinin bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak ödev gönderebilirler ve öğrencilerinin eksiklerine göre derslerini planlayabilirler.

ÖDS’ye okul dersleri modülü, destekleme ve yetiştirme kursları modülü ve LGS/YKS hazırlık modülleri olmak üzere 3 modül aracılığıyla erişim sağlanabilir. Öğretmenler MEBBİS şifreleri ile, öğrenciler ise EBA şifreleri ile sisteme giriş yapabilirler. ÖDS sayesinde, öğrencilerin eğitim hayatları boyunca ihtiyaç duydukları yardımcı kaynaklara kolayca erişebilirler ve veliler de ekonomik yükten kurtulabilirler.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERE NAKİL İMKÂNI NASIL SAĞLANDI?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.