Öğrenciyim Para Lazım – Acil Para Lazım Diyenlere 5 Öneri

Öğrenciyim Para LazımAcil Para Lazım Diyenlere 5 Öneri – Öğrenciler, günümüzde en çok para sıkıntısı çeken kişilerdir çünkü belli bir gelirleri olmadıkları için paraya ihtiyaçları oldukları zaman öğrenciyim para lazım veya parayı nerden bulabilirim gibi sorular sormaktadırlar. Eğer acil nakit ihtiyacınız varsa ve para bulmak konusunda yasal bir yol arıyorsanız bunun bazı yolları bulunmaktadır.

Bu öneriler sadece öğrenciler için değil acil para lazım diyenlere ve ay sonu sıkıntı yaşayan kişilerde rahatlıkla yapabilirler. Gelecek dönemde para sıkıntısı çekmemek için yatırım yapmanız ve para biriktirmeniz önemlidir. Öğrenciyim nasıl para bulurum gibi sorunlarınız için veya herhangi bir para gerekmesi durumunda atılacak bazı adımlar vardır.

Hızlı para bulma yolları için buraya tıklayın!

Acil Para Lazım Diyenlere 5 Öneri

Acil para lazım demeden önce yatırım yapmayı öğrenin, her ay kenara atacağınız belli bir miktar para acil durumlarda nakit sıkıntınızı giderecektir. Bunun yanında öğrencilerin yapabileceği kısa süreli işlere başvurarak para sıkıntınızın önüne geçebilirsiniz. Bunun için ödevler yapabilir, ikinci el eşyalarınızı satabilir ve günübirlik işlere gidebilirsiniz.

 

Öğrenciyim Para Lazım
Öğrenciyim Para Lazım

Öğrenciler ve becerisi olan herkes internet üzerinden belli bir hizmet üzerinden para kazanabilirler. Çoğu freelance sitesi üzerinden becerinize uygun bir iş modeli seçerek anında bir işveren bulabilirsiniz. Eğer web sitesi yapıyorsanız, grafik tasarım alanında bilginiz varsa ve yazı yazma konusunda iyiyseniz para kazanabilirsiniz. Tabi daha birçok alanda yeteneğinizi paraya çevirmeniz mümkün.

1.      Başka Öğrencilerin Ödevlerini Yapmak

Yasal olarak önerebileceğimiz ve öğrencilerin, öğrenciyim nasıl para bulurum sorusuna karşı önerebileceğimiz güzel bir yöntem olabilir. Eğer bilginiz varsa her alanda diğer öğrencilerin ödevlerini para karşılığında yapabilirsiniz. Bu yöntem ile beraber ödevin zorluğuna göre para artmaktadır ve ödevi bitirme hızınıza göre aynı zamanda para çabucak sizlere ulaşabilmektedir. Ödev yaparak para kazanmak için birçok freelance sitesi üzerinden hızlı adımlar ile ilan verebilirsiniz.

2.      Web Sayfaları İçin Yazılar Yazmak

Eğer yazı yazmanız iyiyse, internetiniz ve bilgisayarınız bulunuyorsa günübirlik para kazanabilirsiniz. Kolay bir yöntem olan yazı yazma içerisinde blog yazıları, teknoloji içerikli yazılar, broşürler ve haber yazıları oluşturmak gibi pek çok yöntem bulunur. Bu sayede yazı örneklerini inceleyerek ve freelance sitelere ilan vererek yazılar yazabilirsiniz. Aynı zamanda bu işi tam zamanlı yapabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

3.      Deşifre Yaparak Para Kazanmak

Dinleyerek klavyede yazı yazabilirim diyorsanız acil para lazım diyenlere 5 öneri arasında en hızlı para kazanma modeli diyebiliriz. Birçok firma ses kayıtlarını yazıya dökecek kişiler arar ve bu işi kısa süre içerisinde yaparak para kazanabilirsiniz. Podcast yapan kişiler konuştukları şeyleri yazıya dökecek elemanları internet üzerinden arayarak vermektedir.

4.      İnternet Üzerinden Saatlik Dersler Vermek

Eğer herhangi bir konuda bilginiz varsa bu bilginizi diğer kişiler ile internet üzerinden paylaşabilirsiniz. İyi bir öğretmenseniz ve bilgi birikiminiz varsa birçok internet sitesi üzerinden diğer öğrencilere ders verebilir, soru çözümleri yapabilir ve evlere ders anlatmak için gidebilirsiniz. Bu yöntemle saatlik ücret alabilir ve 1 saat içinde para bulmak konusunda acil bir çözüm olabilir. Bilginizi kullanarak aynı zamanda günde birkaç saat ders vererek iyi bir para kazanabilirsiniz.

5.      Kuyumculardan Nakit Para Sağlamak

Eğer kredi alamıyorum para lazım diyorsanız kuyumcular üzerinden senet imzalayarak altın alabilir ve taksitli ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda kredi kartınız varsa ve içerisinde limit varsa bunun için kredi kartınız ile altın alarak başka kuyumcudan bozdurabilir ve acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Güvenilir olarak tefeciye bulaşmadan veya banka ile uğraşmadan nakit ihtiyacınız için iyi bir yoldur.

Senet Karşılığında Borç Para Almak

Senet karşılığı borç para verilir diyen kişiler özellikle internet ortamında fazladır. Eğer öğrenciyseniz kesinlikle bu tarz işlere başvurmamanız gerekir. Senet ile borç para vermek yasal bir iş değildir ve aynı zamanda komisyon alınabilmektedir. Bunun yerine bozdurma işlemi yapabilirsiniz. Bozdurma işlemi şu şekilde özetlenebilir,

  • Herhangi bir beyaz eşya mağazasından taksitli bir şekilde belirli bir miktar ürün alabilir ve bunu ikinci el eşya satan yerlere satabilirsiniz. Bu yöntemle zarara girseniz de acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilen bir yöntemdir.

Her borç para veriyorum diyenlere inanmamanız gerekmektedir bu sebeple kesinlikle borç paralarınızı yasaklı yoldan almamanız gerekir.

Öğrenciyim Para Lazım: Borç Para Veren Vakıflar

Nakit para ihtiyacınız için borç para veren vakıflar bulunmaktadır. Bu vakıflar neredeyse Türkiye’nin her noktasında bulunmaktadır.  Borç para veren vakıflardan bazıları senet ile çalışmaktadır, bazıları ise borç para veren hayır sever kişilerdir. Borç para veren vakıf isimleri şu şekilde özetlenmektedir,

  • İnsanlığa Hizmet Vakfı
  • Türk Havak
  • Talih Sosyal Dayanışma ve Yardımı Vakfı
  • Vehbi Koç Vakfı
  • SEY Vakfı

Gibi vakıflar ile iletişime geçebilirsiniz. Fakat bu vakıflar size hemen geri dönüş yapamayacağı için borç para veren hayırseverler ve senet ile borç para veren kişiler sizleri mülakattan geçirebilirler. Bu sebeple acil para çözümleriniz için vakıflar uygun değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu