Okul Öncesi Kağıttan 3 Boyutlu Doğum Günü Pastası Yapmak


Okullarda çocuklara sık sık kağıttan yapılan proje çalışmaları verilmektedir. Origami sanatı da denilen bu çalışmaları bu sanat hakkında fikir sahibi olmadan yapmak pek kolay olmamaktadır. Özellikle üç boyutlu istenen çalışmaların nasıl yapılacağına dair bilgilenmek gerekir. İstenen proje çalışmalarından biri çocukların karşısına okul öncesi kağıttan 3 boyutlu doğum günü pastası yapmak olarak çıkmaktadır.

Okul öncesi çocukların el becerilerini arttırmak ve görsel zekalarını geliştirmek amaçlı verilen bu ödevlerde ailelerin de çocuğa yardımcı olması gerekmektedir. Aileler internet üzerinde bulunan kağıttan üç boyutlu çalışmalar hakkında araştırma yaparlarsa origami sanatı hakkında fikir sahibi olabilirler.

Gerek videolu anlatımlar gerekse adım adım resimli anlatımlar internet aramalarında kişilerin karşısına çıkacaktır. Evde okul öncesi kağıttan 3 boyutlu doğum günü pastası yapmak için efektli kağıtlar kullanmak gerekmektedir. Bir kağıt üzerine yapılmak istenen çalışmanın krokisi çizilerek işleme başlanır.

Arzu edilirse bu doğum günü pastasını çok katlı yapmak da mümkündür. Bu uygulamaları okul öncesi çocukların tek başına yapmaları çok mümkün değildir bu nedenle yardım almaları gerekmektedir. Anneler önce kendileri bu konu hakkında fikir sahibi olurlarsa çocuklarıyla birlikte yapacakları üç boyutlu doğum günü pastası daha keyifli hale gelecektir.

Bu tür üç boyutlu çalışmalarla çok farklı figürler çalışmak mümkündür. Çiçek figürleri bu uygulamada yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu zevkli çalışma için internet üzerinden detaylı bilgi sahibi olunabilir.

okul-oncesi-kagittan-3-boyutlu-dogum-gunu-pastasi-yapmak
Okul Öncesi Kağıttan 3 Boyutlu Doğum Günü Pastası Yapmak

source : http://www.repiny.com/pin-7495.html

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*