Okul Öncesi Yeni Çomak Kukla Yapımı


Ahşap Kukla Yapımı

Okul öncesi yazılarıma devam ediyorum. Bu yazımda da yine yeni çomak kukla yapılışı ile ilgili resimler paylaşacağım. Altta birbirinden güzel ve eğlenceli çalışmalar yer alıyor hanımlar.

Çocuklarınızla birlikte hazırlayıp eğleneceğiniz çalışmalar olup, devamı yine ilerleyen postlarımda görebileceksiniz. Nasıl yapılışını resimli veya videolu olarak da anlatmıştık.

Yapımı gerçekten çok kolay. Çocukların yedikleri dondurmalardan çıkan çubukları biriktirip, yapıştırarak boyayarak bu güzel kukla çalışmalarından yapabilirsiniz. Yapımı hiçte zor değil. Kolayca yapabilirsiniz.

Ahşap çubuk veya hobi çubukları olarak da bilinen bu malzemeyi hobi marketlerden de bulabilirsiniz. Boyama işlemini çocuklarınızla birlikte yaparak eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Ben yeğenlerimle genelde öyle yapıyorum.

Çocuklara bu güzel çalışmaları eğitim amaçlı oyun olarak öğretebilirsiniz. Boş bir pazar gününü bu güzel çalışmaları yapmada kullanabilirsiniz. El işi kağıdıyla da kurbağa veya maske yaparak çubukları kuklaya dönüştürebilirsiniz hanımlar.

Yapımı zor olmayan bu güzel ahşaptan kukla çalışmalarını ben çok seviyorum. Sizde yaptıkça daha başka model ve değişik örnekler yapmak isteyeceksiniz.

Değişik kukla projeleriyle görüşmek dileğiyle hanımlar. Şimdilik bunları bulabildim ve ben çok sevdim. İlk fırsatta da kendi yaptıklarımı sosyal medya adresimiz https://www.facebook.com/kendinyaps sayfamızdan sizlere paylaşacağım.

Beğeneceğiniz modeller mutlaka olacak. Yapımı çok kolay olan ahşap kukla çalışmalarını sizde öğrenip, çocuklarınızla veya okulda yapabilirsiniz. Okul öncesi etkinliği olarak biliniyor. Bence öğrenin hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.pinterest.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*