a
X

Okullar 4 gün eğitim, 3 gün tatil mi olacak?

MEB Okullar 4 gün eğitim, 3 gün tatil mi yapılacak? MEB Okullar 4 gün eğitim, 3 gün tatil mi yapılacak?

Okullar 4 gün eğitim, 3 gün tatil mi olacak?

Flaş Haber!

Haber içeriğimiz yer alan başlıklar 5 adet olup başlıklar aşağıda belirttiğimiz gibidir.

  • OKULLAR 4 GÜN MÜ OLACAK?
  • DÖRT GÜN OKULU SAVUNANLAR – SAVUNMAYANLAR
  • ARA TATİL NE ZAMAN, TARİH DEĞİŞECEK Mİ?
  • DEPREM BÖLGESİNDE OKULLAR KADEMELİ AÇILIYOR
  • MEB ÇALIŞMA TAKVİMİ

 

“Okullar 4 gün okul, 3 gün tatil olacak mı? Okullar 4 gün okul, 3 gün tatil mi olacak?” sorularının cevapları araştırılan konular arasında yer alıyor. İzlanda’nın sonrasında İngiltere de haftada 4 gün okula gidilmesine yönelik hazırlıklarını gerçekleştiriyor. MEB Okullar 4 gün eğitim, 3 gün tatil mi yapılacak? MEB Okullar 4 gün eğitim, 3 gün tatil mi yapılacak? Benzer durumun ülkemizde olup olmayacağı öğrenciler ve veliler doğrulusunda merak ediliyor. Peki, Okullar 4 gün okul, 3 gün tatil olacak mı? Okullar 4 gün okul, 3 gün tatil mi olacak?.

MEB Okullar 4 gün eğitim, 3 gün tatil mi yapılacak? MEB Okullar 4 gün eğitim, 3 gün tatil mi yapılacak?

“Okullar 4 gün okul, 3 gün tatil olacak mı?” sorusunun cevabı sorgulanan konular arasında yer alıyor. 4 gün okul, 3 gün tatil iddiaları Avrupa’da çıkan haberlerin sonrasında ülkemizde de öğrencilerin gündeminden düşmüyor. Konu ile ilgili MEB doğrulusunda istikbal açıklamalar yakından takip ediliyor. Peki, Okullar 4 gün okul, 3 gün tatil olacak mı? Okullar 4 gün okul, 3 gün tatil mi olacak?.

OKULLAR 4 GÜN MÜ OLACAK?

Türkiye’de 4 gün okul 3 gün tatil sistemine yönelik alınmış bir karar bulunmuyor. Konu ile alakalı resmi açıklama olmamakla birlikte, bu sistem ile alakalı bir açıklama gelmesi halinde sayfamızda olacak.

.

DÖRT GÜN OKULU SAVUNANLAR – SAVUNMAYANLAR

İngiltere’de haftada dört gün okul uygulamasını destekleyenler, enerji fiyatlarındaki yükselişin okullara getirdiği parasal yükü azaltabileceğini ve tasarruf sağlanabileceğini işaret ederken; haftada dört gün okul uygulamasını desteklemeyenler ise 4 gün eğitimin öğrenciler amacıyla verimli olmayacağını ifade ediyorlar.

.

ARA TATİL NE ZAMAN, TARİH DEĞİŞECEK Mİ?

Milli Eğitim Bakanlığının 2022-2023 eğitim öğretim senesi takvimine göre okullarda ara tatil bu devre 17-20 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

.

Normal şartlarda okullardaki ara tatil bu sene Ramazan Bayramı ile birleşiyordu. Şimdilik Milli Eğitim Bakanlığı ara tatil tarihleri ile alakalı yeni bir açıklama yapmadı..

.

Bakanlığın deprem bölgesindeki okulların açılma halini öneme alarak hareket etmesi bekleniyor. Ara tatilin iptal edilmesi ve tarihin değiştirilmesine dair resmi bir açıklama bulunmuyor..

.

Ara tatil devre başında belirtiler takvime göre uygulanırsa öğrenciler amacıyla okullar 14 Nisan cuma günü kapanacak. Eğitim öğretim faaliyetleri yine Ramazan bayramı ardından 24 Nisan Pazartesi günü başlayacak.

.

DEPREM BÖLGESİNDE OKULLAR KADEMELİ AÇILIYOR

Depremin en çok etkilediği illerin başında gelen Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay’da ilk etapta okullar 1 Mart tarihine kadar tatil edilmişti.

Yapılan son bildirimde okullarda eğitime verdiği aranın 27 Mart’a kadar uzatıldığı bilgi kapasitesi paylaşıldı.

.Kilis, Diyarbakır, Şanlıurfa’da okullar 1 Mart itibarıyla açılacak. Adana’da eğitim öğretim faaliyetleri ise 13 Mart’ta başlayacak. Gaziantep ve Osmaniye illerinde ise 13 Mart’a kadar okullar açılmayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı bu bölgelerdeki okullarla alakalı kararını çalışmalar sona erdikten sonra duyuracak.

.makalepark.com1 1

MEB ÇALIŞMA TAKVİMİ

Öğrenciler ikinci ara tatili 17-20 Nisan tarihleri aralığında yapacaklar.

Ramazan Bayramı Tatili : 20, 21, 22 ve 23 Nisan 2023 tarihlerinde olup 3,5 gündür. Bu tatilin 1,5 günü iş gününe denk gelmektedir.

.

Kurban Bayramı Tatili: 27 Haziran-01 Temmuz 2023 tarihleri arasında olup, 4,5 gündür. Bu tatil 2022-2023 ders senesi dışında kalmaktadır.

Okullar 4 gün okul, 3 gün tatil olacak mı? Okullar 4 gün okul, 3 gün tatil mi olacak?
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında öğrenciler okuldaki törenlere katıldıkları amacıyla bu resmî tatil günleri iş günü olarak sayılmayacak.

SON DAKİKA!

Yaşamış olduğumuz deprem den dolayı veya farklı gelişmelerden dolayı tekrar bir açıklama geldiği takdirde sayfamızda sizlerle paylaşacağız.

makalepark.com sayfasını veya mebhocam.com sayfasını takipte kalın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)

Sıradaki haber:

Uzaktan eğitim kararının iptali için dava açıldı! SON DAKİKA!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.