11 Tane Harika Online İş Fikirleri |İnternetten Para Kazanma Rehberi

İş fikirleri, kişinin stabil olarak yaşamakta olduğu hayatı baştan sona değiştirebilir. Online iş fikirleri, yaşadığınız hayatı, yalnızca internet üzerinden iş yaparak daha kaliteli hale getirmenizi sağlar. Dünya üzerinde internete erişimi olan, yaklaşık olarak 4 milyar insan bulunmaktadır.

4 milyar insan demek, dünya nüfusunun yarısından fazlası demek. Dünya nüfusunun yarısından fazlasının var olduğu bu ağ üzerinde iş yapmak, yapabileceğiniz diğer işlere nazaran, oldukça yüksek getiriye sahiptir. Online iş fikirleri yazımızın tamamını okuduktan sonra, sizler için en uygununu seçin ve çalışmaya başlayın.

11 Tane İnternetten İş Fikirleri

internetten iş fikirleri

Büyüyen ve global anlamda büyük bir pazar olan internetten iş yapmak sizlerin sandığından daha kolay. İnternetten iş yapmak adına onlarca teknolojik bilgiye sahip olmanız gerekmez! Yalnızca iş yapacağınız alan ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmanız, alanınızda sizlere getiri sağlayacaktır.

11 tane internetten iş fikirleri:

1)     Youtube’dan Para Kazanma

online yapılacak işler

İsterseniz yüzünüzü göstererek isterseniz yüzünüzü bile göstermeden video hazırlayarak para kazanmanız mümkün. Gençlere göre, son dönemlerin en revaçta olan mesleği “Youtuberlık” olarak tanımlanıyor. Youtube’da kanal açıp, içerisine aramalara cevap niteliği taşıyan videoları yükleyip, internetten para kazanmanız mümkün.

Youtube’dan para kazanmak için ise emek ve bilgi birikiminizin olması şart. Özellikle belirli gelir düzeyinin üstünde kazanmak istiyorsanız, video edit ve benzeri konularda uzmanlaşmanız gerekebilir. Veya video edit ve benzeri alanlarda uzmanlaşmış kişilerden yardım alabilirsiniz.

2)     Instagram’dan Para Kazanma

Instagram fenomeni olmak ister miydiniz? Veya Instagram’da büyük bir topluluğa hitap eden bir sayfa sahibi? İnternetten iş fikirleri denildiği zaman, en çok gelir kazanabileceğiniz kanallar arasında yer alan Instagram, hemen her tarz kişinin paylaşım yaparak para kazanabileceği bir platform.

İsterseniz şahıs hesabınız isterseniz de sayfa (eğlence, bilim, mizah, korku, dini, film, müzik …gibi) hesabınız ile Instagram’dan para kazanmanız mümkün. Instagram, geçmiş güncellemelere kadar genellikle sponsorluk üzerinden para kazandırmaktaydı. Şimdi ise Instagram, kendi kullanıcılarına uygulama üzerinden ödeme yapmayı da aktif etti.

3)     Blog Sitesi Kurarak Para Kazanma (Blogger Olma)

Kendinize sıfırdan bir web sitesi kurup, ilgilendiğiniz konuları kendi süzgecinizden geçirdikten sonra, özgün bir biçimde yayımlayarak para kazanabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılabilecek işler kategorisinde ele alabileceğimiz bloggerlık için bilinmesi gerekenler;

  • İşinizde motivasyon ile ilerlemek istiyorsanız, sevdiğiniz konuları, sitenizin ana konusu yapın.
  • Kendinize ücretli veya ücretsiz bir site kurun.
  • Kurduğunuz sitede, başka bir yerde aynısı olmayan (özgün olan) yazılar yayımlayın.
  • Belirli bir vakit geçtikten ve siteniz belirli kaliteye ulaştıktan sonra, Adsense ve benzeri yerlerden gelir elde edebilirsiniz.

4)     E-Kitaplar ile Para Kazanma

İnternette yapılacak işler

Elektronik kitaplar, gerçek kitapların sanallaştırılmış versiyonlarıdır. Özellikle son dönemlerde daha da yaygın hale gelen sanal kitaplar ile para kazanmanız mümkün. İnternet üzerinden yapılabilecek işler arasında e-kitap yazıp, ardından yazdığınız e-kitabı satmak da yer alıyor.

Elektronik kitap yazmak ile fiziki bir kitap yazmak için gereksinimler hemen hemen aynıdır. Yapmanız gereken hakim olduğunuz konuyla ilgili, oldukça güzel ve okuyucuların işine yarayabilecek bir kaynak oluşturup, internet siteleri üzerinden satmanızdır.

5)     Online Kurs Verin

Hali hazırda büyük bir yeteneğe sahipseniz, bu yeteneğinizi başka kişilere öğreterek para kazanmanız mümkün. Özellikle Udemy tarzında sitelerde, uzmanlığa sahip olduğunuz alan üzerinde kurslar hazırlayarak para kazanabilirsiniz.

Son dönemlerde, internet üzerinden eğitim oldukça yaygınlaştı. İnternet üzerinden eğitim almak isteyen kişi sayısı artış gösterdiği için, internet üzerinden bilgilerini paylaşan kişilerin gelirleri de arttı. Online yapılacak işler konusunda adım atmak istiyor ve elinizde hali hazırda bir uzmanlığınız bulunuyorsa kurs vermek tam sizlere göre.

6)     Grafik Tasarımcı Olun

Grafik tasarım konusunda kendinizi geliştirerek internetten para kazanabilirsiniz. Logo tasarım, afiş tasarım, broşür tasarım, bardak tasarımı ve benzeri aklınıza gelebilecek tüm tasarımları, evinizden ayrılmadan yaparak internetten para kazanın.

Online yapılacak işler veya fiziki olarak yapılacak işler için kurulan yeni işletmelerin hemen hepsi, logo, afiş ve ürün ile ilgili tasarıma ihtiyaç duymaktadırlar. Kişi veya kurumların bu ihtiyaçlarını karşılayarak para kazanmanız mümkün.

7)     Web Sitesi Tasarlayın

Web sitesi tasarımcılığı, oldukça rağbet gören ve bir o kadar da emek isteyen bir iştir. Web sitesi tasarlayarak internet üzerinden rahatça para kazanmak istiyorsanız, öncelikli olarak bazı bilgilere sahip olmanız gerekir. Gerekli yazılım dillerinde uzmanlaştıktan sonra, amaca yönelik web sitesi tasarlayarak para kazanmanız mümkün.

Özellikle e-ticaretin bu kadar geliştiği dönemde, yeni internet sitesi tasarımlarına sık sık ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak için, özel olarak web sitesi tasarlar ve iyi bir satış grafiği yakalarsanız, oldukça güzel gelir elde edersiniz.

8)     Program Yazın

C++, C#, Python ve benzeri yazılım dillerinden herhangi birinde uzmanlaşmanız, sizlere büyük gelirlerin kapısını aralayacaktır. Bilgisayar programlama konusunda hevesi bulunan kişilerin online iş fikri olarak tercih etmesi gerek iş yazılımcılıktır.

Aklınıza gelebilecek hemen her sektörün, sektörüne özgün olarak yazılmış programlara ihtiyacı bulunur. Sektörlerin ve müşterilerin talep ettiği program özelliklerini karşılayabilecek seviyede bir yazılımcı olmayı başarırsanız, çok yüksek rakamlar kazanırsınız.

Mobil iş fikirlerine göz atarak yazabileceğiniz mobil program fikirlerini de bulabilirsiniz.

9)     Video Editleyin

Video edit veya video kurgusu yaparak para kazanmak da mümkün. Özellikle Youtube, Instagram ve benzeri yerlere video editleyerek para kazanabilirsiniz.

konusunda henüz bir adım atmadıysanız, kurgu öğrenerek para kazanma yolunu denemenizi tavsiye ederiz.

Özellikle çok fazla sayıda kişi ve kurum kendi Youtube kanallarında video editlemesi için eleman ihtiyacı duymaktadır. Bu kurumların istediği özelliklere sahip olmak hiç de kolay olmasa bile, o seviyeye ulaştığınız zaman da oldukça yüksek gelirler elde edersiniz.

10)  Podcast Yapın

İnternet üzerinden yapılabilecek işler

Podcast yayınları, güncel olarak oldukça güzel gelirler elde etmenizi sağlar. Podcast yayınları, eğlenceli, siyasi, ekonomik, bilimsel veya aklınıza gelebilecek herhangi bir biçimde yapılabilir. Spotify gibi uygulamalardan Podcast yayını yaparak para kazanmak istiyorsanız, öncelikle konuşacak bir konuya ihtiyacınız var.

Podcast yayını, internette yapılacak işler içerisinde trendlerin başında yer alanlardan bir tanesidir. Güzel bir konu, gerekirse güzel konuklar ile keyifli sohbetler yaparak para kazanmak istiyorsanız, Podcast yayını yapmak tam sizlere göre.  Podcast yayını yaparken dinleyicileriniz ile samimi bir hava kurmanız, dinleyicilerinizin sizleri kendisine yakın hissetmesine sebep olur. Haliyle sizi kendine yakın hisseden dinleyiciler, sizi tekrar dinlemek isteyeceklerdir.

11)  Anket Doldurun

İnternet üzerinde çeşitli anketleri yanıtlayarak para kazanmanız mümkün. Türkçe veya İngilizce olarak dolduracağınız anketler üzerinden para kazanarak geçiminizin bir kısmını karşılarsınız. Ancak internet üzerinde bulunan sitelerde, her anket her kullanıcıya gösterilmemektedir.

Anketlerin size gösterilmesi için, anket verenlerin saymış olduğu özellikler arasında yer almanız gerekir. Örneğin; fırın satmak isteyen bir firmanın genel müşterileri ev sahipleri, kirada oturanlar, yeni taşınmış olanlar, kadınlar (özellikle ev hanımları) olarak belirlenir. Sizler öğrenci yurdunda kalan kişilerseniz, bu ankete ulaşarak para kazanamazsınız. Bu sebeple, gün içerisinde çok fazla anket yapmanızın ihtimali olmasa bile, kendinize internetten iş fikirleri arıyorsanız, anket doldurma yolunu da tercih edebilirsiniz.

Bunlar size yeterli gelmediyse en etkili para kazanma yöntemleri yazımızı da okuyabilirsiniz. Yeni iş fikirleri arayışındaysanız, muhakkak sitemizi takipte kalmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu