ÖRGÜ ABİYE ÇANTA YAPIMI

Kolay örgü işi abiye çanta

Örgü ile yapılamayacak şey yok diyebiliriz. Kıyafetlerin yanı sıra örgü ile yapılan çantalar, süsler, dekorasyon ürünleri de örgü sevenlerin yapmayı sevdiği el işlerindendir.

Bugün sizler için yapımı oldukça basit olan şık bir örgü abiye çanta modeli göstermek istiyorum. Farklı büyüklüklerde ve renklerde yapabileceğiniz bu çanta modeli çok şık duruyor.

Örgü abiye çanta yapımında istenilen renk bir ip ve 7 numara şiş kullanılmış. Bu çantanın yapımında kullanılacak örgü tekniği ise selanik örgü işidir. Şiş ile örgü örmeyi bilen herkesin bildiği bir teknik olan selanik örgüsü yapımı çok basit. Selanik örgü modelini yapmayı bilmeyenler internet üzerinden videoları izleyerek bu modelin yapılışını öğrenebilirler.

Örgü abiye çanta yapımında bu şekilde küçük boy bir çanta yapmak istiyorsanız eğer o zaman 20 ilmek ile başlayabilirsiniz. Daha büyük bir çanta yapacaksanız ilmek sayısını arttırabilirsiniz.

Yaptığınız ilmeğin üzerine selanik örgü yapmaya başlıyorsunuz. 20 sıra selanik örgü yapıldıktan sonra kesilerek örgü tamamlanıyor.

Yaptığınız örgüyü ikiye katladıktan sonra kenarlarını uygun bir ip ile dikin. Çantanın ağız kısmının daha güzel durması ve tokasının yerleştirilmesi için 7 numara tığ ile 3-4 sıra sık iğne yapılmış.

Sık iğne bittikten sonra ise çantanın ağzına istediğiniz şekilde bir toka takarak kilidini de yaptıktan sonra çantanız kullanıma hazır hale gelmiştir.

Örgü abiye çanta modelinde süslemek için isterseniz farklı aksesuarlarda kullanabilirisniz. Zincirler bu çantalara çok yakışacaktır.

kaynak: https://orgudantelmoda.com/orgu-abiye-canta-ornegi-yapimi/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÖRGÜ ABİYE ÇANTA YAPIMI için yorumda bulun

    ÖRGÜ ABİYE ÇANTA YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÖRGÜ ABİYE ÇANTA YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.