ÖRGÜ BARDAK ISITICISI YAPIMI

Örgü bardak ısıtıcısı nasıl yapılır?

Örgünün kullanılmadığı alan yok diyebiliriz. Kıyafetlerde ve aksesuarlarda örgüyü oldukça fazla kullandığımız gibi oldukça farklı alanlarda da örgü ile yapılan süslemelerden faydalanabiliriz.

Bugün sizler için tığ örgüsünden yapılmış olan bardak ısıtıcısı modeli göstermek istiyorum. Yapımı oldukça basit olan bu örgü işi sizin için güzel bir tasarım olabilir.

Çaydanlıkları sıcak tutmak için örgüden yapılmış örtüleri daha önce görmüşsünüzdür. Bu örtüler gerçekten çaydanlıkları sıcak tutmak için işe yarıyorlar.

Sizlere göstereceğim örgü bardak ısıtıcısı ise hem bardağınızdaki içeceğin sıcak kalmasını sağlayacaktır hem de bardağı daha rahat tutmanızı sağlar. Soğuk kış günlerinde sıcak sıcak kahvenizi, çayınızı, bitki çayınızı veya sahlepinizi rahatlıkla yudumlayabilirsiniz.

Örgü bardak ısıtıcısı yapımı oldukça basit bir model. Öncelikle bardağınızın ölçüsüne göre bir zincir çekmelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken detay bardağın kulp kısmını açıkta bırakmalısınız.

Ördüğünüz zincir üzerine ise trabzanlar yapıyorsunuz. Bardağın ağız kısmına gelene kadar bu şekilde trabzanlar yapmaya devam edin. Daha sonra ise bardağın kulp kısmının altında alan kısmı birleştirin. Burada yine trabzanlar kullanılmış.

En sonunda ise bardağın ağız kısmının altından bir ip uzatılmış ve diğer taraf dikilen düğme ile bu ip tutturulmuş. Bu sayede bu bardak ısıtıcısını kolaylıkla çıkartıp bardağınızı yıkayabilirsiniz.

Örgü bardak ısıtıcısı modelinin yapımı için aşağıda yer alan görseli inceleyebilirsiniz. Evinizde kalmış örgü iplerini değerlendirmek için bu el işi oldukça iyi bir alternatif.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÖRGÜ BARDAK ISITICISI YAPIMI için yorumda bulun

    ÖRGÜ BARDAK ISITICISI YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÖRGÜ BARDAK ISITICISI YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.