ÖRGÜ ÇAN MODELİ NASIL YAPILIYOR?

can-modeli-orgu-yapimi

Anlatımlı çan modeli örgü

Anlatımlı modeli kısa sürede öğrenerek harika motifli örgü modelleri yapabilirsiniz hanımlar. Arzu hanımın koleksiyonundan olan bu güzel çalışma ile çok güzel lif örnekleri yapılabilir.

Örgüye yeni başlayanlardan iseniz de önerdiğim bir tür. Örgü modelini öğrenerek sizde şiş işi örgü kazak modeli yapımında kullanmayı tercih edebilirsiniz. Tek renk iple yapılan ve yün iple örülen şiş işi örgü modeli çan örneği olup, kolayca öğrenerek hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu modeli kullanarak çok güzel hırka örgüsü yapabilirsiniz hanımlar. Benim aklımda şimdi örgü bebek yeleği yapımı var. Bunu yaptıktan sonra da kendime güzel bir örgü yelek yapmayı düşünüyorum.

Sizlerde Arzu hanımın bu muhteşem tarifinden yararlanabilir ve harika çan modelli örgüler yapabilirsiniz. Çan gibi motiflere sahip bebek örgüleri yapabilirsiniz. Güzel bir çalışma ve keyifle 1 günde tamamlayabileceğinizi söylemek isterim hanımlar.

can-modeli-orgu-yapimi

Çan örgü modelinde zor taraf yok. Çan kısımları dolgulu gibi gözüküyor. Bittikten sonra çok güzel bere modeli yapımına da geçebilirsiniz. Benim aklımda yine not aldıklarım arasında örgü çan modeli atkı yapma fikri var.

Bu modeli kullanarak harika bere modeli veya atkı takımı çalışmaları yapabiliriz aslında. Yapımı zor değil. Kolay ve Arzu hanımın o güzel tarifi ve anlatımından yararlanarak sizde modeli kolayca kavrayabilirsiniz hanımlar.

Örgü çan örneği yapılışı

Örgü çan modelinin detayları video da sırasıyla verilmiş. Zorlanmadan kısa sürede öğrenip sizde çok güzel örgü işleri yapabilirsiniz hanımlar. Mutlaka önerin ve paylaşın derim. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.youtube.com/user/ArzuSepeti/videos

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*