Örgü Çanta Yapılışı Resimli Anlatım


Örgü ile kazak, hırka, kaşkol, bere, patik derken çok farklı kilim modelleri, perde modelleri ve aksesuarlar üretmek mümkün. İster şiş ile örülsün ister se tığ işi olsun kadınların elleri örgü örmeye çok yatkındır. Kadınların örgü çanta resimli anlatım modellerine olan ilgisi çok farklı tasarımların da ortaya çıkmasına neden oluyor.

Yaz aylarında hatta kış dahi kullanılabilecek olan örgü çantalarda hem çok farklı malzemeler kullanılıyor hem de çeşitli örgü teknikleri kullanılıyor. Yeni örgü örmeyi öğrenen insanlar dahi basit motiflerle tığ işi çantalar yapabilirler. Motif seçimleri kişinin örgü konusundaki tecrübesine dayanarak yapması başlangıç aşamasındakiler için kolaylık sağlayacaktır.

Motiflerin birbirine eklenmesiyle çeşitli ebatlarda ve renklerde çantalar yaratmak söz konusu oluyor. Penye ip kullanılarak yapılan örgü çanta yapılışı resimli anlatım özellikle yaz ayları için harika bir seçenek oluyor. Vakti olan kadınlar evlerinde bu örgü çantaları yapıp satarak kendilerine ek gelir de sağlayabilirler. Az da olsa örgü bilen kadınlar örgü çantaları rahatlıkla yapabilirler.

Piyasada hazır olarak satılan sap, fermuar ve benzeri aparatları çantalara monte ederek çok daha kaliteli gözükmeleri sağlanabilir. Örgü çantalar sadece kol çantası olarak değil sırt çantası olarak da üretilebilir. Özellikle gençlerin tercih ettiği örgü sırt çantası modelleri oldukça popüler bir hale geldi ve çok kullanılıyor. Her yaş gurubundan kadının kullanımına uygun örgü çanta modelleri mevcut ve bunların detaylı anlatımları internet üzerinde bulunuyor.

construction of mesh bags – Bau von Mesh-Taschen – construction de sacs en filet – construção de sacos de malha – costruzione di borse di maglia – konstruktion af maske poser

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*