Örgü Çiçek Modeli Yapılışı


Örgü Çiçek Motifi Yapımı

Örgü işi çiçek çalışmaları arayanlar olur diye paylaştığım bu güzel çalışmayı seveceğinizi düşünüyorum. Şiş işi örgü çiçek motifi yaparak bunu elbiselere birleştirebilir ve güzel lif örneklerinde de kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Hanımlar bu tür örgü işi çiçek motif örneklerini daha önce çoğu kez ele almıştık hatırlarsanız.

Hemen tığ işi ve şiş işi kategorilerine göz atacak olursanız değişik çalışmaların olduğunu da görebilirsiniz. Örgü işi çiçek çalışmalarında sırayı şaşırmamanız ve kullandığınız ipin güzel olması gerekir. Hatta simli ip kullanın hanımlar.

Ben örgülerimde genelde simli ip kullanırım. Yada simi sonradan serperim. Bi şekilde parlayan örgü motifli güzel örgü örnekleri ortaya çıkarmış olurum. Örgü çiçek motif nasıl yapılır diyenler için bu güzel çalışma fikir verecektir.

Anlatımlı videosuna ulaşamadım. Ancak resimli anlatımda da aşama aşama şiş işi çiçek motif örneğinin yapımını kolayca kavrayıp, modelini çıkarabileceğinizi düşünüyorum. Zorlanacak bir şey yok.

Hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Bu örgü çiçek motif çalışmasını her türlü örgü işinizde kullanabilirsiniz. Parça örgü olduğu için sonradan ekleyeceğiniz bir çalışma olup, elinizin altında yine de dursun derim. Kolay gelsin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*