ÖRGÜ EV TERLİĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Örgü ev terliği yapım aşamaları

Bugün size yine çok şık ve çok güzel bir örgü işi modeli sunmak istiyorum. Örgü ev terliği yapımı bugün size göstereceğim benim çok beğendiğim bir model diyebilirim.

Örgü işlerini bu şekilde farklı alanlarda kullanmayı seviyorum. Bulduğum ve beğendiğim farklı örgü işlerini sizlerle paylaşmaya da çalışıyorum. Bugün göstereceğim örgü ev terliği yapım aşamaları için sizlere hem görseller sunacağım hem de örgü ev terliğinin yapım aşamalarını gösteren videoyu paylaşacağım. Video yabancı dilde olsa da dikkatli bir şekilde izlediğinizde ev terliğinin yapım aşamalarını öğrenebilirsiniz.

Örgü ev terliği yapılırken terliğin üst kısmında örgü işi kullanılmış ama taban kısmında kalın bir terlik yapmak için tabanlık kullanılmış. Siz bunun için eski bir terliğin altını kullanabileceğiniz gibi keçeden de taban yapabilirsiniz.

Örgü ev terliğinin yapımı oldukça basit bir şekilde ilerliyor. Örgü terliğin ön kısmı örülerek başlanıyor. Ayağın üst kısmı örüldükten sonra ise kenar kısımları örülüyor. Terlik şeklinde olduğu için ise sadece kenarlarda küçük bir şerit işleniyor. Daha sonra ise yapılan bu örgü işi terliğin alt kısmı ile birleştirilip güzel bir ev terliği oluşturuluyor.

Örgü ev terliği tamamlandıktan sonra burada küçük bir dantel ile süsleme yapılmış. Siz ise istediğiniz şekilde terliğinizi süsleyebilirsiniz.

Terliğin yapımı için aşağıda yer alan videoyu izleyebilir hem kendinize hem de sevdiklerinize kısa sürede güzel bir ev terliği hediyesi yapabilirsiniz.

 

Orgu-Ev-Terligi-Yapımı

 

kaynak: https://design-peak.com/crochet-flip-flops-warm-and-cozy/

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÖRGÜ EV TERLİĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ÖRGÜ EV TERLİĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÖRGÜ EV TERLİĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.