ÖRGÜ GÜL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Süslemeler için örgü gül yapımı

Farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere süsleme olarak kullanabileceğiniz çok şık bir örgü gül modeli yapımının detaylı anlatımını video olarak vermek istiyorum. Renk renk örgü ipleri ile yapac ağınız bu güller değişik süslemeler için kullanılabilir.

Örgü gülleri lifleri süslemek için, battaniyeleri süslemek için, örgü kırlent örtüsü yapıp bunların üzerini süslemek için, örgü çantaları süslemek için ve daha aklınıza gelebilecek bütün süslemelerde kullanabileceğiniz şık bir model.

Klasik örgü işlerini daha renkli ve gösterişli bir hale getirmek için bu tür el işi süslemeleri kullanabilirsiniz. Örgü gül modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Elinizde kalan renkli örgü iplerini bu şekilde değerlendirip daha sonra farklı süslemelerde kullanabilirsiniz.

ÖRGÜ GÜL MODELİ

ÖRGÜ GÜL MODELİ

Örgü gül yapımı için burada Ören Bayan Lüks Baby ip kullanılmış. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Siz elinizde kalan ipleri de kullanabilirsiniz.

Modeli yapmak için 50 zincir çekilmiş. Daha büyük bir gül yapmak için daha fazla zincir çekebilirsiniz. Çekilen bu zincir üzerine bir sıra sık iğne yapılmış. Daha sonraki sırada ise trabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Burada model bittiğinde kıvrımlı bir görünüm oluşuyor.

ÖRGÜ GÜL MODELİ

ÖRGÜ GÜL MODELİ

Gülün üst kısmı yapılınca yaprak yapımına geçilmiş. Burada da zincir çekilip üzerine sık iğne yapılmış ve trabzanlar yapılarak güzel bir yaprak modeli oluşturulmuş. İki tane yeşil ip ile yaprak yapılmış. Daha sonra bir iğne yardımı ile gül ve yapraklar birleştirilerek ortaya harika bir süsleme çıkmış

Örgü gül modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÖRGÜ GÜL MODELİ ÖRGÜ GÜL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ÖRGÜ GÜL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÖRGÜ GÜL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.