ÖRGÜ İKİLİ KAZ AYAĞI ÖRNEĞİ YAPILIŞI

sis-isi-ikili-kaz-ayagi-orgusu

İkili kaz ayağı örgüsü

Sevgili hanımlar, bu güzel pazar gününde sizlere çok güzel ve beğendiğim örneği olan ikili kaz ayağı örgü modeli ile ilgili anlatım paylaşmak istiyorum.

Türkçe anlatımlı bu şık modeli sizde öğrenebilir ve çok güzel şirin örgüler yapmaya hemen başlayabilirsiniz.

sis-isi-ikili-kaz-ayagi-orgusu

Öğreneceğiniz örgü modelini kullanacağınız alanlar ise örgü atkı, bere, bebek örgüsü, battaniye ve örtü gibi çalışmalarda kullanabilirsiniz.

Anlatımı Türkçe olan çalışmanın adı ikili kaz ayağı örgü örneği olarak geçiyor.

Görünüşü bu şekilde olduğu için adını da buradan almış gibi gözüküyor.

Yaparken zorlanacağınız bir örgü olmamakla birlikte örmesi zevkli ve keyif verici olup, kolayca hızlı bir şekilde örüp bitirebileceğiniz bir tür. Bu modeli kullanarak harika örgüler ortaya çıkarabilir ve yaptığınız modelleri sevdirebilirsiniz.

Örgü videoları arasında yer alan bu güzel çalışmayı şiş işi yapıyorsunuz. Şiş ve müsait ipleri bir araya getirdikten sonra sizde iki renk iple bu güzel kaz ayağı örgüsüyle atkı veya bere yapımına geçebilirsiniz.

İkili kaz ayak örgü modeli

Benim aklımda atkı örmek var. Çünkü yiğenime örgü atkı yapacağıma söz verdim. Kışın ortasındayız malum. Çocukların üşümemesi gerek. Atkı ve bereyi satın almaya karşıyım.

Şöyle karşıyım ki, eğer örgü biliyorsak ve yapabiliyorsak gördüğümüz bir örneği çıkarıp, aynısından veya benzerini yapabiliriz. Bu yüzden de el örgüsüyle yapılan atkı veya bereler daha güzel olur diye düşünüyorum. Buyurun çalışmaya hanımlar ;

kaynak : https://www.pinterest.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*