ÖRGÜ KAHVE KÖPÜĞÜ ÖRNEĞİ

kahve-kopugu-orgu-ornegi

Kahve köpüğü örgüsü

Kahve köpüğü şeklinde duran güzel bir örgü modeliyle birlikteyiz hanımlar. Çeyizlik lif modeli veya örgü yelek yapımında bu örneği tercih etmenizi isterim. Ben yakın zamanda Arzu hanımın bu güzel paylaşımını öğrenerek çok güzel bir kazak ördüm. Görüntüsü dalga dalga örnekli örgü modeli gibi ancak, kahve köpüğü gibi de gözüküyor.

Renk olarak gri renk iple harika yapılacak örgü süveterin de erkeklerde şık duracağını söyleyebilirim. Kahve köpüklü örgü modeline benzer daha önce inci dalgası örgü modelini paylaştığımızı hatırlıyorum. Bu model de yine onu andırıyor ve benziyor.

kahve-kopugu-orgu-ornegi

Nasıl yapılacağını altta Türkçe anlatımlı videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz. Yapımı gayet kolay ve kısa sürede öğrenip, modeli kavrayarak sizde örneği kullanıp kazak, yelek, bebek hırkası hatta lifler yapabilirsiniz. Örgü lif yapımında değişik motif veya değişik örgü modelleri kullanmaksa niyetiniz bu örneği öğrenin derim hanımlar.

Kahve köpüğü örneği nasıl yapılır

Anlatımlı çalışmayı ister alttan ister üstten başlayarak örebilirsiniz. Adımları Arzu hanım tek tek açıklamış. Şiş işi örgülerinizde daha çok kullanacağınız modeli bana kalırsa kazak yapımında kullanmalısınız. Örgü kazak veya süveter türü çalışmaları çok kolay bir şekilde örgü olarak yapabilirsiniz.

Anlatımlı örgülerle buluşmak dileğiyle hanımlar, bir başka güzel anlatımlı video ile görüşmek üzere hanımlar. Bu modele benzeyen balık sırtı örgü modelini de öğrenmeniz için paylaşacağım. Ben sevdim ve pembe renkle çok güzel kazak yapılacağını öneririm. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*