ÖRGÜ KALEM ETEK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi kalem etek modeli yapımı

Tığ işi farklı örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün yine sizlere harika bir tığ işi kalem etek modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşaması video ile verilen bu eteği ben çok beğendim sizlerin de beğeneceğini düşünüyorum.

Tığ işi kalem etek yapımı için nako estiva markalı ip kulla olmuş. Burada lacivert bir ip seçilmiş ve etek modeli çok şık olmuş. Tığ olarak ise kullanılan ipin kalınlığında göre 2,5 mm tığ kullanılmış.

Örgü kalem etek yapımı için öncelikle zincir çekilmiş. Burada ne kadar zincir çekileceğini belirlemek için kendi bel ölünüzü dikkate almanız gerekir. Zincir çektikten sonra belinize ölçerek tam uzunluğu ayarlayabilirsiniz.

Çekilen zincir üzerine önce trabzanlar yapılmış. En son trabzan yapılınca ilk trabzanla birleştirilerek yuvarlak bir halka oluşturulmuş. Oluşturulan bu halka üzerine ise modelin kurulumu yapılmış.

Tığ işi kalem etek modelinde basit tığ iş tekniği olan trabzanlar kullanılıyor. Burada dikkat edilecek en önemli detay buradaki gibi bir kalem etek formunun oluşması için her sırada yapılacak olan trabzan sayısına dikkat edilmelidir yoksa eteğiniz burada olduğu gibi güzel durmaz.

Videonun en başından en sonuna kadar eteğin yapım aşamaları detaylı bir şekilde açıklanmış. Buradaki anlatıma dikkat ederek eteğin yapım aşamasını öğrenebilir ve kısa sürede bu eteği yapabilirsiniz.

Tığ işi kalem etek yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=Okf6hCyX24E&t=233s

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÖRGÜ KALEM ETEK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ÖRGÜ KALEM ETEK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÖRGÜ KALEM ETEK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.