ÖRGÜ KIRLENT MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi örgü kırlent modeli yapımı

Örgü işlerinden yapılmış kırlent örtülerini önceleri daha çok görmekteydik. Şimdilerde daha çok hazır kırlent örtüleri kullanılıyor. Ama siz süsleme olarak kullanmak istiyorsanız örgü kırlent örtüsü yapıp kullanabilirsiniz.

Bugün sizlere tığ ile işlenmiş çok şık ve kolay bir örgü kırlent örtüsü modeli yapımını göstermek istiyorum. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu model kullanılan ipin özelliği ve üzerine yapılan süslemeler ile çok şık duruyor.

ÖRGÜ KIRLENT MODELİ

ÖRGÜ KIRLENT MODELİ

Kırlent örtüsü iki parça halinde yapılmış. Önce ön kısım yapılmış daha sonra da arka kısım yapılmış. Ön kısım yapıldıktan sonra kenar kısımlarındaki çiçek dilimleri yapılmış. Arka kısımda yapıldıktan sonra ön ve arka kısımlar birleştirilmiş.

Kırlent örtüsünü süslemek için ise yine örgü işi ile yapılmış çiçek modelleri kırlent üzerine eklenerek süslemeler yapılmış. Taban kısım için beyaz bir ip tercih edilip çiçekler için renkli örgü ipleri kullanılınca kırlent modeli çok şık olmuş.

ÖRGÜ KIRLENT MODELİ

ÖRGÜ KIRLENT MODELİ

Siz burada olduğu gibi tığ ile yapılmış olan çiçekler ile süslemeler yapabileceğiniz gibi kurdele veya boncuklar da kullanarak kırlentin süslemesini yapabilirsiniz.

Kırlent örtüsünü yapmak için videoda size verilen anlatıma dikkat etmelisiniz. Burada kolay bir tığ işi yapılsa da örtünün büyütülmesi için her sırada yapılması gereken arttırmalar var. Bu arttırmaların nerede nasıl yapılacağı video içerisinde anlatılmış. Burayı takip etmeniz yeterli olacaktır.

Örgü kırlent örtüsü yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9kUIUEXnf5ovzv3OLQV0Nw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÖRGÜ KIRLENT MODELİ ÖRGÜ KIRLENT MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ÖRGÜ KIRLENT MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÖRGÜ KIRLENT MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.