ÖRGÜ PASPAS MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Örgü paspas yapımı

Farklı örgü işlerini sizlere göstermeye davam ediyorum. Bugün sizler için örgü paspas modeli yapımını göstermek istiyorum. Ayrıca paspasın yapımı için sizlere birde video sunacağım.

Örgü paspas modeli çok şık ve gerçekten kullanışlı bir tasarım. Eviniz için böyle değişik el işleri yapmayı seviyorsanız eğer mutlaka bu modele göz atmalısınız.

Örgü paspas modeli yapımı için kırçıllı yumuşak bir ip kullanılmış. Paspasın orta kısmı bu ip ile örülmüş. Orta kısmı için zincir çekildikten sonra bu zincir üzerine trabzanlar yapılarak başlanmış.

Örgü paspas modeli yapımına başlanırken örülen orta kısım sanki bir tığ ile patik tabanı örülüyormuş gibi başlanmış. Trabzanlar yapıldıktan sonra her köşe dönmelerinde arttırmalar yapılarak paspasın ortası tamamlanmış.

Örgü paspasın orta kısmı tamamlandıktan sonra yine tığ ile kenar kısımlar işlenmiş. Burada üç farklı renkte ip kullanılmış. Öncelikle yeşil renk ip kullanılarak trabzanlar ile yuvalar yapılmış.

Yapılan bu yuvaların üzerine pembe ip ile trabzanlardan fıstıklar yapılmış. Bir sonraki sırada kahverengi ip ile her fıstık arasına dört tane trabzan yapılmış. Bir sonraki sırada kahverengi ip ile zincir çekilip trabzan başlarına yuvalar yapılmış. Daha sonra ise yine kahverengi ip ile çapraz örgüler yapılmış. Buradan sonra ise yine yeşil renk ipe geçilmiş ve model bu şekilde devam etmiş.

Örgü paspas modeli yapım aşamalarını detaylı bir şekilde öğrenmek için aşağıda yer alan videoyu izleyebilirsiniz.

kaynak:  yarnandhooks.com/index.php/2017/12/04/crochet-tulip-stitch-oval-rug/

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÖRGÜ PASPAS MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ÖRGÜ PASPAS MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÖRGÜ PASPAS MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.