ÖRGÜ PİRİNÇ MODELİ NASIL YAPILIR?

nako-pirinc-orgu-modeli

Nako örgü modeli pirinç örneği

Örgü modelleri arasında Nako her zaman tercihimdir. Bilgilendirici örgü deneyimlerini yaşayabileceğiniz ve en güzel örneklere ulaşacağınız tek adrestir diyebilirim. Bu yazımda da size yine onlardan esinlendiğim bir çalışmayı sunmak istedim. Örgü modelinin adı pirinç örneği olarak geçiyor. Gördüğünüz örnek resimdeki gibi çok güzel kazak, hırka yelek veya değişik örgüler yapılabileceğini söyleyebilirim.

Nako örgüleri hem kolay. Hem de değişik motifli oldukları için her zaman tercih edilebilirler. Anlatımlı çalışmanın videosunu izleyerek sizde bu güzel pirinç örgü modelini kavrayabilir ve hemen örmeye başlayabilirsiniz. Örgüye yeni başlayanlara da tavsiye ettiğim bir modeldir. Keyif alarak yapabileceğinizi söyleyebilirim hanımlar.

nako-pirinc-orgu-modeli

Kışın gelmesiyle artık sıkı giyinmemiz gerektiğini hepiniz biliyorsunuzdur. Bu model de yine örgü örneği bakımından kazak veya bebek hırkası yapımına uygun düşmektedir. Yeni doğan bebeği olan birisine güzel pirinç örgü örneğiyle yapılmış kazak sunabilirsiniz. Hediye olarak veya bu tür çalışmalar yapıp satarak para dahi kazanabilirsiniz hanımlar.

Pirinç örgü modeli yapılışı

Anlatımlı modeli izledikten sonra kavrayıp, örmeye hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. İster tek renk isterseniz de değişik renk gruplarını kullanarak örgü süveter yapımında da kullanabilirsiniz. Nako pirinç örgü modeliyle yapılan yeleğin de güzel olacağını düşünüyorum. Hemen altta benzer birçok örgü örneğine de ulaşabilirsiniz hanımlar.

Tek pirinç örgü tekniğini de öğreneceğiniz videoyu sonuna kadar izlemenizi istiyorum. Hazırlayan bayan çok güzel tane tane anlatmış ve bir yandan da yaparak sizleri öğretici bilgiler vermeye devam etmektedir. Kendisine de teşekkür ediyoruz. Kolay gelsin hanımlar. İyi örgüler dilerim.

kaynak : https://www.youtube.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*