ÖRGÜ SEPET MODELLERİ

Orgu-Sepet-Modelleri

Farklı şekillerde yapılmış örgü sepet modelleri

Örgü örmeyi sevenler için farklı el işleri göstermeye devam ediyorum. Bugün sizler için farklı modellerde ve şekillerde işlenmiş olan örgü sepetleri göstermek istiyorum.

Örgü sepetler hem dekorasyon için kullanabileceğiniz hem de evinizde bulunan fazla aksesuarları içeresine koyarak düzen oluşturmanızı sağlayacak olan iyi bir organizer olacaktır.

Örgü sepet modelleri için sizlere sunduğum görsellerde sepetlerin nasıl farklı şekillerde kullanılacağı da gösterilmiş. Örgü sepetlerin içerisine daha çok bayanların örgü iplerini koyduğunu görsek de, çocukların oyuncuklarını toplamak için sepetler yapılabilir. Burada olduğu gibi banyonuzda havlu gibi eşyaları koymak için yapılabilir.

Bunlar dışında şallarınızı, tokalarınızı, küçük aksesuarlarınızı koymak için bu örgü sepet modellerinden yapabilirsiniz.

Bu örgü sepet modellerinin yapımında tığ işi teknikleri kullanılmış. Sepetler yapılırken dikdörtgen, yuvarlak veya burada olduğu gibi farklı şekillerde yapılabilir. Çocukların odasına baykuş şeklinde olan modellerden yapabilmeniz mümkün. Hepsi kolay tığ işi teknikleri ile yapılıyor.

Burada sepetlerin yapımı için kullanılan örgü ipleri kalın iplerden seçiliyor. Önce sepetlerin taban kısmı yapılmış, daha sonra diğer kısımları yapılmış.

Sepetlerinize isterseniz kulplarda yapabilirsiniz. İsterseniz bu şekilde örüp bırakabilirsiniz. Sepetlerin büyüklüğünü de sizin ayarlamanız gerek. İstediğiniz genişlik ve büyüklüklerde sepet örerken kullanım amacınızı düşünerek örmeye başlayabilirsiniz.

Burada sizlere gösterdiğim örgü sepet modelleri sizin için birer örnek olabilir. Buradaki örneklerden yola çıkarak dekorasyonunuza uygun olan güzel bir örgü sepet yapabilirsiniz.

Kaynak: https://thewhoot.com/crochet/crochet-storage-baskets

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*