ÖRGÜ TIĞ İŞİ YAPRAK MOTİFLİ ATKI MODELİ

tig-isi-yaprakli-atki

Tığ işi yapraklı atkı modeli

Tığla hemen örmeye başlayacağınız bu güzel ve enfes atkı modelini kendinize yada kızınıza yapmanızı öneririm. Çok güzel bir renk seçip, hemen yapmaya başlayacağınız örgü atkıda motifler balık veya yaprak şeklinde olduğu için adını buradan almış.

tig-isi-yaprakli-atki

Anlatımlı çalışma yabancı dil olsa da benim gibi sizde sessize alıp, çalışmayı izledikten sonra hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

Tığ işi yapraklı atkı yapımını iyice kavradıktan sonra mor veya değişik renklerde de yaparak satabilirsiniz. Bu tarafından bakıldığında para kazandıracak bir model. Hatta kimsede olmayan güzel bir atkı yapabilirsiniz.

Tek renk örülen bu örgü atkının benzerlerini daha önce de paylaştığımızı söylemeliyim. Şık duran motifi ile yelek dahi örülebilir.

Tığ işinden yaprak desenli atkı

Yapımı 1 gün bile sürmeyecek olan atkıyı kısa sürede yapıp hemen kullanmaya da başlayabilirsiniz. İp kalınlığı size kalmış. İster ince ister kalın ip kullanın. Gayet güzel ve göze hoş gelen motifli çalışmayı beğeneceğinizi düşünüyorum. Hemen modeli kavrayıp yapabilirsiniz hanımlar.

Anlatımlı çalışmada takıldığınız yer olursa yoruma yazın. Bilenler veya biz sizlere yardımcı oluruz. Kolay ve güzel bir çalışma olduğunu söylemeliyim. Hatta örgü örneğini yelek yada şal yapımında da kullanabilirsiniz. Değişik motifli örtü veya şal olarak yapmayı düşündüğüm bir model. Kolay ve kullanışlı güzel örgüler ortaya çıkarabileceğiniz modeli zorlanmadan yeni örgüye başlayanlar dahi yapabilir. Kolay gelsin hanımlar, güzel örgülerinizin resimlerini sosyal medya adresimiz üzerinden bize atmanızı bekliyoruz.

kaynak : https://www.youtube.com/

1 Comment on ÖRGÜ TIĞ İŞİ YAPRAK MOTİFLİ ATKI MODELİ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*