ÖRGÜ TİMSAH SIRTI ÖRNEĞİ

timsah-sirti-orgu-ornegi

Timsah sırtı örgü modeli

Timsah sırtı örgüsünü ilk gördüğümde yapacağım ilk çalışma aklıma lif modeli geldi. Sizde ilk gördüğünüzde ne düşündüğünüzü bana yorum olarak yazarsanız sevinirim. Bayanların örgü dünyası adlı kanalda gördüğüm bu güzel çalışmayı sizde seveceksiniz hanımlar.

Tek renk iple yapılan çalışma şiş işi olup, kolayca bir günde bitirebileceğiniz örgülerde kullanabilirsiniz. Timsah sırtı şeklinde gözükmesi nedeniyle adını buradan alsa gerek.

Yapımı zor değil arkadaşlar. Çok güzel örgü lif modelleri yapılabilir. Örgü bebek işlerinde bu motifi kullanabilirsiniz. El işi çalışmalarında motif önemlidir. Timsah sırtı gibi kabarık gözükmesi de yine yaptığınız örgü işine estantirik bir hava katacak.

Bence izleyin ve öğrenin yapın derim. Çünkü ben arşivime ekledim. En kısa sürede timsah sırtı örgü modeliyle ilgili güzel bir örgüye başlayacağım. Ama aklıma gelen lif örneğine de erken başlamak isterim.

timsah-sirti-orgu-ornegi

Anlatımlı çalışma şiş işi timsah örgü modeli olarak da adlandırılabilir. Öğretici video sayesinde kısa sürede şiş işi bu güzel çalışmayı bebek örgülerinde kullanabilirsiniz.

Timsah sırtı örneğini öğrendikten sonra kalın kazak yapımında veya örtü amaçlı da yapıp kullanabilirsiniz. Belki örtü biraz kalın olacağı için ince kalıp ip kullanarak güzel görünümlü örtüler veya masa örtüsü, koltuk örtüsü de yapabilirsiniz.

Timsah sırtı örgüsü

Timsah sırtı görünümlü örgüyü öğrendikten sonra değişik örgü işlerinizde de bu motifleri kullanabilirsiniz. Anlatımlı örgü çalışmasında sıkıştığınız bir konu olursa kaynak linkten çalışmanın yer aldığı siteye ulaşabilir ve bilgi isteyebilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UCD5epzowQqve5Z0DPr7neTg/videos

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

2 Comments on ÖRGÜ TİMSAH SIRTI ÖRNEĞİ

  1. bu modeli uzun zamandır arıyordum. örgü işleriniz çok güzel, çalışmalarınızın sıkı takipçisiyim. teşekkür ediyorum abla.

  2. evet kerime hanım, bende bu örgü timsah sırtı modelini beğeniyorum. yeni örgüye başlayan arkadaşlarıma da önerdiğim en güzel örneklerden birisi. teşekkürler takibiniz için.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*