Origami Hipopotam Yapılışı


Origami yani kağıt katlama tekniği ile çok güzel hayvan figürleri yapmak demek oluyor. Sizde evde bu tekniği öğrenip yaparak harika hayvan şekilleri ortaya çıkarabilirsiniz. Önerim yapın ve bir ip bağlayarak onu sarkaç süse dönüştürün. Renkli yaparak sarkaç süsünüzü odanızda gerçek 3 boyutlu hipopotam hayvanı olarak kullanın.

Yapılışı resimli anlatımda gösterildiği gibi ve adımları uygulayarak ben kolayca yaptım. Origami sanatı denilince akla uzak doğu sporları geliyormuş. Ancak bu teknik ile kağıdı kesmeden veya parçalamadan çok güzel hayvan şekillerine dönüştürüldüğü açıktır.

Sizde öğrenip, farklı hayvan figürleri yapmak isteyeceksiniz. Ben bunu yaptıktan sonra acaba başka nasıl hayvan figürleri yapabilirim diye başladım araştırmaya. Karşıma çıkan çalışmaları ise sizlere altta benzer yazılar bölümünde paylaştım. Onları da mutlaka inceleyin.

Origami hipopotam nasıl yapılır

origami-hipopotam-yapilisi
kolay origami tekniğiyle hayvan yapımı

Kolay bir teknik ve adım adım takiple aynısını sizde kağıdı kesmeden veya parçalamadan yapabilirsiniz. Tabi ki bazı yerlerde makas ile kesmek gerekebilir. Ancak tekniğin genel anlamı kağıt kesilmeden veya yapıştırma işlemi olmaksızın figürü ortaya çıkarmak. İnanın çok güzel şeyler yapıldığını gördüm.

Sizde bu sanatı sevecek ve daha değişik neler yaparım diye düşüneceksiniz. Şimdilik sizleri bu güzel ve keyifle çalışmanın resimli anlatımı ile baş başa bırakacağım. Deneme yanılma ile yapın. İlk başta biraz sıkılabilirsiniz. Çünkü çok katlama kısmı var. Ama bittikten sonra karşılaştığınız hayvan figürünü çok seveceksiniz.

kaynak : pinterest.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*