ORİGAMİ KAĞITTAN ADAM YAPMAK


Origami sanatıyla ilgili birçok paylaşım yaptığımı söyleyebilirim. Bu yazımda da yine origami sanatıyla yapılan güzel bir adam figürü yapma çalışmasının resimli anlatımını paylaştım.

Kağıt katlama sanatıyla yapılan çalışmaları hem seviyorum. Hem de ilginç bir matematiği bulunuyor. İnanın yaparken sıkılabilir veya zorlanabilirsiniz.

Ancak kağıt katlama tekniği ile hiçbir kırpma, kesme veya başka bir işlem yapmadan şekiller yapmak oldukça eğlenceli bir iştir. İnanın bir başlayın yapmaya, daha değişik neler yaparım diye kendi kendinize sormaya başlarsınız.

Sitemizde origami hayvan yapmak, origami kedi yapmak, origami köpek yapmak ve daha birçok figürün nasıl yapıldığını gösteren anlatımlı video ve resimli anlatımlara ulaşabilirsiniz.

Tüm çalışmaları merakla inceleyeceğinizi söyleyebilirim. Çünkü hem eğlenceli çalışmalar, hem de kağıt katlayarak neler yapıldığını gördüğünüzde oldukça şaşıracağınızı da söyleyebilirim.

Şimdi sizleri evde kağıttan insan figürü yapmak için origami çalışmasının resimli anlatımı ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

origami-kagit-katlayarak-adam-yapmak

source : http://www.repiny.com/pin-7290.html

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*