Origami Kuğu Yapılışı


Origami kuğu yaparak evinizde süs amaçlı kullanabilirsiniz. Altta yapımı detaylıca gösterilen çalışmayı kısa sürede yapabilir ve vitrinde yada TV ünitesi önüne süs amaçlı kullanabilirsiniz. Hatta size önerim bir büyük birkaç tane de küçük yapıp kuğu ailesi şeklinde de yapıp kullanabilirsiniz.

Renk olarak bittikten sonra sprey boyayla kuğuya gri renk koyabilirsiniz. Yaparken zorlanmayacağınız çalışmada kesme veya yapıştırma işlemi yok. Sadece kağıdı katlıyorsunuz. Kağıt katlama sanatı denilen bu çalışmaların genel adı Origami olup, sizde öğrenerek yapabilirsiniz.

Origami kuğu nasıl yapılır

A4 kağıdıyla kolayca yapacağınız çalışma da gösterildiği gibi gerekli yerlerden katlayarak kuğu şeklini kağıt üzerinde kolayca oluşturabilirsiniz. Önemli olan kağıt katlarken aşamaları kaçırmamak. Ben yanlışlıkla dalmışım ve gövde kısmını çok saçma yapmışım. Ama sonradan toparladım.

origami kugu yapılışı

Kağıttan kuğu maketi yapıp kullanabileceğiniz çalışmaya ip bağlayarak çocukların odasına sarkaç tavan süsü olarak da kullanabilirsiniz. Yada oyuncakları seviyorlarsa dolap üstüne oyuncak olarak da koyup kullanmayı düşünebilirsiniz. Kağıtla yapılan hayvan figürleri sayesinde çocuklara hayvanları da tanıtabilir ve sevdirebilirsiniz.

Okul öncesi çalışması olarak bence her ev hanımının çocuklarına oyun olarak öğretmesi gereken güzel bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Ancak karışık olduğu için çocuklar sadece bitmiş haliyle de ilgileneceklerdir. Bu yüzden siz yapıp onlara oynamaları için yapabilirsiniz. Aslında bu çalışma kolay. Bunların daha zorları varmış. Onları bulunca onları yapmada görüşürüz. Kendinize iyi bakın hanımlar.

kaynak : pinterest.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*