ORİGAMİ YENGEÇ YAPILIŞI

ORİGAMİ YENGEÇ YAPILIŞI
ORİGAMİ YENGEÇ YAPILIŞI

kağıt katlayarak yengeç yap

Aslında daha çok ilk okul çocuklarını ilgilendiren konulardan birisidir. Çocukların ilk öğrenme yaşlarında her şeye meraklı olduğu gereceğini de unutmamak gerekir. Bizler küçükken okulda sınıf içerisinde defterlerimizden kopardığımız kağıtlarla ortaya gemi, uçak gibi origami sanatı ortaya çıkarırken aslında bunlar işin basit tarafı diyerek daha çok farklı figürlerin ortaya çıkmasında da eğitim almanın ya da videolu ders görmenin önemli olduğunun farkındayız.

Origami sanatı ile ilgili olarak uçak yapımını ya da gemi yapımını çok duymuş olabilirsiniz. Peki, origami yengeç yapımı ile neler elde edebilirsiniz hiç düşündünüz mü? Origami Yengeç Yapımı Nasıl Olur? Küçük kare şeklinde bir kağıda ihtiyacınız olacak. Yengeç hangi renk isterseniz ona göre bir renkli kağıt alabilirsiniz.

Çok büyük olmaması şartı ile elinize aldığınız kağıdı resim görsellerindeki gibi ikiye katlayarak başlayabilirsiniz. Daha sonrasında ilk katladığınız kağıdı tekrardan ikiye katlayın ve köşelerden açarak yengeç şekline getirmeye çalışın. Kafanıza göre yapmanızın ihtimali yoktur.

Bunun için paylaşımlarımızdan yardım alabilirsiniz. Unutmayınız ki sinir olmadan, pes etmeden yaparsanız ilerleyen zamanlarda resimlere bakmadan kendiniz yengeç yapabilirsiniz. Origami Sanatı ile elde edilen bu gibi kağıttan yapılanlar sadece yengeç ile sınırle değildir.

Birçok hayvan figürünü elde edebilirsiniz. Çeşitli kaynaklar kullanarak çok farklı figürler gördüğünüzde şaşırabilirsiniz. Sitemizde oldukça fazla Origami sanatı ile yapılmış birden fazla figürler vardır.

ORİGAMİ YENGEÇ YAPILIŞI
ORİGAMİ YENGEÇ YAPILIŞI

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*