ÖRÜMCEK AĞI ÖRGÜ MODELİ

orumcek-agi-orgu-modeli

Örümcek kafesi örgüsü

Örgü modelini görür görmez çok güzel şallar yapılacağı aklıma geldi. Örgü şal modeli için kullanacağınız güzel bir örnek. Anlatımı video halinde yer alıyor. Şiş işi şal yapıyorsanız mutlaka örümcek ağı örneğini öğrenerek kullanmalısınız. Yeni örgüye başlayan hanımların dahi zorlanmadan yapabilecekleri ve kurabilecekleri bir örnek.

orumcek-agi-orgu-modeli

Model örümcek ağı örgü modeli diye geçiyor. Benzerlerini belki görmüşsünüzdür. Yabancı bir bayanın anlatımından oluşan çalışmayı izleyerek sizde modeli kolayca kavrayabilirsiniz. Hemen şal yapmak için kullanabilir ve çok şık zarif görünümlü şallar ortaya çıkarabilirsiniz.

Örümcek ağı örneği

Örümcek ağı görünümlü kafes modeli olarak da bilinen çalışmayı öğrendikten sonra hırka yapımında veya yelek yaparken de tercih edebilirsiniz. Ancak yaz aylarında kullanılacak güzel gri veya beyaz renk iplerle yapılan şal olarak düşündüğümde hemen gözümün önüne geliyor. Gerçekten güzel duracak bir şal modeli ortaya çıkartabiliriz.

Modeli kavradıktan sonra hemen örneği kurabilir ve şal yapmak için yada değişik örgülerde bu güzel örneği kullanmaya başlayabilirsiniz. Anlatımlı çalışmanın Türkçe versiyonlarına çok baktım, ancak benzerini yada tıpatıp aynısını bulamadım. Hepsi çok değişik ve birçoğu da lif modeli yapımında kullanılıyor.

Bu örnek hem petek petek duruyor. Hem de örümcek ağı görünümlü olduğu için bu tür örgüler yaparken bittiğinde görünüm olarak da güzel bir görüntüsü olacak kazak, yelek, hırka ama en çokta şal modelinde uygun düşecektir diye düşünüyorum. Sizde benimle aynı fikirdeyseniz şal olarak yapmayı düşünebilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*