PARKE TAŞI ÖRGÜ MODELİ


Parke taşı görünümlü örgü

Değişik örgü motiflerini ve örneklerini araştırdığım şu günlerde farklı bir örgü modeliyle karşı karşıya kaldım. Sizinde görmenizi ve öğrenip, güzel örgü modelleri yapmanızı istedim hanımlar. Parke taşı örgü modeli olarak isimlendirdiğim çalışma yabancı olup, hemen öğrenip yapmaya başlayacağınız bir çalışma.

Karışık gibi gözüken çalışmanın gerçek adı sanırım keçi yolu örgü modeli olarak geçiyor. Şiş işiyle yapılan bu örgü modelini sevebilirsiniz. Kazak örgüsü, bebek yeleği yapımında tercih edeceğiniz görünümü olan güzel bir çalışma.

Küçük örnekleri olan delikli örgü modeli ile lif örneği dahi yapabiliriz diye düşünüyorum. Benim aklımda bebek örgü yelek çalışması yapma fikri var. Ama bir türlü başlayamadım. Şuan lif örüyorum.

Bu örgü modelini uzun tutarak örgü bebek battaniye modeli dahi yapabilirsiniz. Biraz zamanınızı yiyecek bir çalışma ama bittiğinde iyi ki yapmışım da diyebilirsiniz. Güzel ve hoş görünümlü çalışmayı seveceksiniz arkadaşlar.

Parke taşı görünümlü örgü türünde zor bir taraf yok. Ama yine de anlatımı sonuna kadar izleyin. Yabancı olduğu için dinlemeden sessiz izleyin. Görüntüsünden modeli kolayca çıkarıp başlayabileceksiniz diyebilirim arkadaşlar. Kolay gelsin.

Keçiyolu Örgü Örneği

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*