PARLAK TAŞLI ARKADAŞ BİLEKLİĞİ YAPIYORUZ

Parlak taşlı bileklik nasıl yapılır

Parlak taş malzemesini kolayca hobi marketlerden veya takı tasarım malzemesi satan dükkanlardan bulabilirsiniz. Birebir aynısını bulamasanız bile simli parlayan veya taşlı malzemeler temin edebilirsiniz. Hatta internet üzerinden de online alışveriş yapıp temin edebilirsiniz arkadaşlar. İp ise yine parlak ip gerekiyor. Yani makrome ipinden yapılıyor bu güzel çalışma. Renk önemli değil.

Kıyafetlerinize uyumlu bileklik yapabilmek için istediğiniz şekilde bu malzemeleri değerlendirebilirsiniz. Parlak taşlı bileklik yapımında öncelikle örgü usulü parlak kısımla ipi dolayacaksınız. Daha sonra ip bağlama tekniğini resimli anlatımdaki gibi uygulayarak bileklik yapımını sürdürmeniz gerekiyor.

Bileklik yaparken düğümleri anlatımdaki gibi yapmazsanız bozulabilir ve bileklik istediğiniz gibi olmaz. Bu bileklik modelini dilerseniz kolyeye de çevirebilirsiniz. Uzunca ip kullanarak kolye yapabilir veya elbiseye aksesuar şeklinde de düşünebilirsiniz. Makrome ipinden bileklik yapımı çalışmasını geliştirebilirsiniz.

Ben takı yaptıktan sonra ilk aklıma gelen elbise beline kemer tarzı bu güzel çalışmayı yapabilirim oldu. Bence yapılabilir. Parlak bir kemer gibi gözükür. Ancak ince kemer olacak. Sizlerde bu tür değişik fikirlerle bu çalışmayı geliştirebilirsiniz. Kolay gelsin.

Jewelry Making IdeaHow to Make Adjustable Macrame ..

PARLAK TAŞLI ARKADAŞ BİLEKLİĞİ YAPIYORUZ

source: https://indulgy.com/post/9r72gZiVz2/jewelry-making-ideahow-to-make-adjustable-macram

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. boyamacı dedi ki:

    başaırılı bir işlem olmuş. severek takip ediyoruz sitenizi. çok sağolun.