PENYE İPTEN ÖRGÜ SEPET YAPALIM

penye-ipten-sepet-orme

Penye ipiyle yapılan sepet

Penye ipiyle paspas yapmıştık. Kilim yapmıştık ve örtü dahi yapılışını anlatmıştık. Bu yazımda sizlere penye ipini kullanarak güzel bir örgü sepet hazırlamayı paylaşacağız. Anlatımlı çalışma sayesinde sizde örgü sepet yapıp lazımlık veya mutfakta ekmeklik olarak da kullanabileceksiniz. Penye ipiyle gerçekten çok güzel ve eğlenceli çalışmalar yapılabiliyor.

Penye ipinden yapılan sepet çalışması yine Canım anne ekibine ait bir çalışma ve kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Onlar sayesinde çok güzel pratik bilgileri kısa sürede öğrenebiliyoruz. Penye ipinden tığ işi sepet örgüsünü daha önce resimli anlatım tarzında paylaştığımı hatırlıyorum.

penye-ipten-sepet-orme

Diğer paylaşımlar zaten hemen altta karşınıza belirecek. Onları da inceleyebilir ve nasıl yapıldığını öğrenerek aynısını yapmaya başlayabilirsiniz. Tek renk veya çift renk penye ipiyle sepet yapabilirsiniz. Ben yaparken alttan saman sarısı renkle başlayıp, üst kısmını beyazla bitirmek istedim. Farklı oldu. Ama siz de isterseniz değişik renk iplerle sepet yapabilirsiniz.

Penye ipinden sepet yapmak

Penye ipi hem görünüm hem de yapı itibariyle yapılan her şeyi güzel gösteriyor. Hatta penye ipinden kilim yapmayı mutlaka öğrenmelisiniz. Daha önce paylaştık. Hatta bakyap.com sitemizde de paylaştığımızı hatırlıyorum. İnceleyerek nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Penye ipiyle yapılanları ilerleyen günlerde yine bulup öğrenerek sizlere de sunacağım hanımlar.

Penye iple kare sepet yapılışı tarif edilen çalışma da adım adım nasıl yapacağınız tarif edilmiş. Kolayca öğrenebilir ve hemen yaparak kullanabilirsiniz. İster takı ister sepet, ister ekmek kutusu dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*